magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

kontakt:

akademický sochár
Martin Račko
Titogradská 9
040 11 Košice

tel: 095/643 67 48
fax: 095/74 55 13

e-mail: mracko@mail.box.sk

Akademický sochár Martin Račko sa narodil 5. 7. 1959 v Košiciach. V rokoch 1979 - 1985 absolvoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, odbor design v ateliéri doc. akad. sochára Tibora Schottera. Od roku 1985 pôsobí v Košiciach.

Počiatky jeho tvorby sú späté s návrhami a realizáciou prvkov interiérovej a exteriérovej architektúry. Jeho tvorba interiérov sa vyznačuje symbiózou výtvarného cítenia a funkčnosti zariadenia súčasne. V rámci povýšenia estetickej hodnoty priestoru využíva vlastnú obrazovú tvorbu. Práve obrazové prvky prelínajúce sa architektúrou sú mimoriadne dôležité pre vytváranie ďalšej dimenzie priestoru a tvorby jednotného celku.

V obrazoch, ktoré tvoria dominantnú časť jeho súčasnej tvorby, sa okrem abstrakcie rád viaže aj na témy divadelných scén, filozofických myšlienok pojednávajúcich o ľudských vzťahoch a podvedomé vnímanie sveta.

"Obraz je potrebné čítať ako rozprávkovú knižku, alebo dobrý román."

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606