magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

od 28.1.04 si tieto stránky
pozrelo:[ 1 ] návštevníkov

Kontakt:
Milan Lipták
Dedinky - časť
Dobšinská Maša 31

Tel: 0908/832 406

mapy:

klikni na mapku!


mapka blízkeho okolia...

Prenájom, obec a okolie, možnosti kultúrneho a športového vyžitia...

Zhruba 110 km od Košíc v Hnileckej doline pri brehoch vodnej nádrže Palcmanská Maša vznikla v roku 1933 zlúčením obcí Imrichovce a Štefánovce obec DEDINKY (Dobšinská Maša je súčasťou obce viď mapka). Nachádza sa v malebnom prostredí na okraji Národného parku Slovenský raj. Svojou polohou, ako i krásou okolného prostredia je dedinka ideálnym miestom pre odpočinok, ale súčasne aj celoročnou destináciou pre náročného športového i turistického nadšenca.

Privát je samostatný rodinný domček s vlastnou kuchyňou, kúpelňou a sociálnym zariadením. K zariadeniu domčeka patrí obývačka s farebným televízorom. V letných mesiacoch je k dispozícii altánok s krbom na dvore. Parkovanie vo dvore za uzamykateľnou bránou.

Cena za prenájom je 220 Sk osoba/noc. K dispozícii je 7 lôžok + prísteľka a to od mája do októbra.

PAMIATKY: barokovo-klasistický kostol z roku 1853.

REKREÁCIA A ŠPORT: Možnosť kultúrneho a športového vyžitia po celý rok. Verejné táborisko, reštaurácie, bufety, požičovňa člnov a vodných bicyklov, horských bicyklov, sedačková lanovka na Geravy, turistika v Národnom parku Slovenský raj...

DOPRAVA: Vlakom z Banskej Bystrice cez zastávku Dobšinská Ľadová Jaskyňa (15 km) alebo z Margecian. Autobusom z Popradu (41 km) cez Vernár (25 km) a zo Spišskej Novej Vsi (33 km).

OKOLIE: Stratená (11 km), Dobšiná (13 km), Mlynky (7 km), cez Zejmarskú roklinu je prístup na Geravy a ďalej je možné pešou túrou dôjsť cez Sokoliu dolinu alebo Kyseľ na Kláštorisko alebo cez dolinu Bieleho potoka dôjsť na Čingov (39 km).

Bližšie informácie a rezervácie na tel. čísle: 0908/832 406

 

 

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606