magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Živé stránky

E-mail: zivestranky@atlas.cz
web:www.zivestranky.freeweb.sk
Kontaktná osoba: Róbert Olejár

Základné informácie

Žijú medzi nami a predsa o nich vieme tak málo. Aj keď si vytvárame podmienky hlavne pre svoj prospech, predsa ich to neodrádza a stávajú sa našimi susedmi.

Reč je o operencoch, štvornohých a drobných stvoreniach, ktoré si v našom meste našli svoj prechodný alebo trvalý domov. Zaujíma Vás, čo ich do mesta láka, kedy prichádzajú a odchádzajú, v akom množstve, chcete poznať tajomstvá ich spôsobu prežitia medzi nami?

Som amatérsky prírodovedec, ktorého odpovede na tieto otázky zaujímajú už vyše 20 rokov. Starostlivo sledujem a zapisujem si prílety a odlety sťahovavých vtákov a zimných hostí, priebeh hniezdenia, trendy početnosti živočíchov, jarné prebúdzanie sa prírody v Košiciach a jej prípravy na chladnú zimu. Ako príklad mojich zistení môžem uviesť, že Veverica, Jastrab krahulec a Brhlík lesný patria medzi stálych obyvateľov Košíc, Labuť a Myšiarka ušatá sú našimi sezónnymi susedmi, motýľ Perlovec do Košíc zaletí len vzácne.

foto:archív www.cassovia.sk

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606