magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Doterajšia činnosť a projekty

Rok 2001:
Literárny výskum v obciach abovského regiónu, tvorba a prezentácia poviedok v časopisoch na Slovensku i v Českej republike.

Systematické terénne vyhľadávanie príbehov z druhej svetovej vojny v obci Rákoš pri Košiciach, príprava knihy Rákoš - Ľudia a ich príbehy.

Rok 2002:
Vydanie knihy Rákoš - Ľudia a ich príbehy (vydavateľstvo Harlequin Košice, ISBN 80-89082-03-3).
Predstavenie knihy Rákoš - Ľudia a ich príbehy

Systematické terénne vyhľadávanie povestí v obciach Myslava, Nižný Klátov, Hýľov, Zlatá Idka, príprava knihy Prízraky na Zlatej ceste.

Rok 2003: Systematické terénne vyhľadávanie povestí v obciach Myslava, Nižný Klátov, Hýľov, Zlatá Idka, príprava knihy a ukončenie prípravy knihy Prízraky na Zlatej ceste.

Systematické terénne vyhľadávanie povestí a starých príbehov v dedinách, ktoré po čase splynuli s mestom Košice. Ich literárne spracovanie do poviedok. Započatie 33 dielneho seriálu Historické obce košické, ktorý bol na pokračovanie uverejňovaný v piatkovom vydaní denníka Košický večer.

Rok 2004:
Vydanie knihy s dvadsiatimi príbehmi - povesťami Prízraky na Zlatej ceste (vydavateľstvo Interart Košice, ISBN 80-969169-1-2).
Predstavenie knihy Prízraky na Zlatej ceste

Riport z krstu knihy knihy Prízraky na Zlatej ceste

Pokračovanie a ukončenie 33 dielneho seriálu Historické obce košické, ktorý bol na pokračovanie uverejňovaný v regionálnej tlači.

Systematické terénne vyhľadávanie povestí a starých príbehov v dedinách košického okresu, ich literárne spracovanie do deviatich poviedok vysielaných Slovenským rozhlasom pod názvom Poviedky na leto.

Systematické vyhľadávanie spomienok na udalosti z konca druhej svetovej vojny pri obci Rudník, štúdium historických faktov a napísanie rozhlasovej hry Zánik Rudníckych kúpeľov, ktorú viacnásobne odvysielal Slovenský rozhlas.

Systematické terénne vyhľadávanie povestí a starých príbehov v dedinách s rusínskym obyvateľstvom v Levočských vrchoch - Nižné Repaše, Torysky, Oľšavica, Tichý Potok. Príprava knihy Tam okolo Levoče.

Niekedy zažijeme na cestách rôzne nepredvídané udalosti. Napríklad v Nižnom Klátove, keď nás táto pani vyobliekala do krojov.

Krst knihy Rákoš - Ľudia a ich príbehy. Ukážky z knihy číta herec Miroslav Kolbašský.

PrO v čase projektu Historické obce košické

S primátorom mesta Košice Zdenkom Trebuľom na krste knihy Prízraky na Zlatej ceste

Skôr ako začíname písať, počúvame príbehy, ktoré sa dedili dlhé generácie. Zvyčajne ich pozná už len najstaršia generácia. Foto z obce Torysky v lete 2004.

V obci Oľšavica v lete 2004 - zbieranie starých príbehov pre knihu Tam okolo Levoče.

Na cestách za starými príbehmi niekedy prespávame v neštandardných pomienkach.

Z nakrúcania reklamného spotu na knihu Prízraky na Zlatej ceste.

Z nakrúcania reklamného spotu na knihu Prízraky na Zlatej ceste.

Z nakrúcania reklamného spotu na knihu Prízraky na Zlatej ceste.

Z nakrúcania reklamného spotu na knihu Prízraky na Zlatej ceste. Reklamu vysiela Teleprior.

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606