(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Nové zariadenie opatrovateľskej služby pre seniorov otvorili v Košiciach
@ Aktuálne -> Služby     Feb 07 2006 - 10:20 GMT
(TASR) - Približne tri milióny korún si vyžiadala príprava Zariadenia opatrovateľskej služby, ktorú ako prvé mestské zariadenie tohto typu otvorili dnes pre seniorov na Južnej triede v Košiciach. Ďalších 2,5 milióna korún vyčlenila samospráva v tohtoročnom rozpočte na jeho prevádzku. Zariadenie má kapacitu 12 lôžok a prvých klientov prijme v najbližších dňoch.

Ako uviedla vedúca referátu sociálnych vecí Magistrátu mesta Košice Emília Bujňáková, mesto v ňom bude poskytovať služby seniorom na odporúčanie zdravotníckeho zariadenia. Pôjde o prechodnú 24- hodinovú starostlivosť v čase, keď si ju nemôžu zabezpečiť sami, napríklad po návrate z nemocnice. Pobyt je jednodňový, týždenný alebo ročný. Klienti budú na služby finančne prispievať podľa ich rozsahu a štandardu.

Zariadenie vytvorili adaptáciou niekoľkých bytov na prízemí obytného bloku. Ako uviedol na otvorení zastupujúci košický primátor František Knapík, je to jeden z prvých výstupov vlani prijatej koncepcie rozvoja služieb pre košických seniorov. Tá bude patriť medzi priority mesta, v ktorom tvoria dôchodcovia približne 22 percent obyvateľov a ich počet neustále rastie.

Výhodou zariadenia je, že v jeho blízkosti otvorili vlani psychosociálne centrum, s ktorým budú spolupracovať.

Košice už majú päť zariadení opatrovateľskej služby. Na rozdiel od prvého "originálu" mestského zariadenia štyri z nich dostala samospráva do vienka delimitáciou a sú v pôsobnosti mestských častí.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/