(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košický župan o osobnosti pápeža Jána Pavla II.
@ Aktuálne -> Rôzne     Apr 04 2005 - 07:15 GMT
Ján Pavol II. bol obdivuhodným a veľkým pápežom katolíckej Cirkvi. Svojou osobnosťou, charizmou a pôsobením sa zapísal do dejín ľudstva. Získal si uznanie nielen v kresťanských kruhoch, ale aj medzi židmi, moslimami, či hinduistami a tiež u neveriacich.

Svojimi pevnými postojmi ochraňoval rodinu a život človeka od počatia až po prirodzenú smrť. Rozdával lásku, vyučoval a svojimi apoštolskými cestami po celom svete preukázal veľkosť Pastiera Cirkvi.

Napomohol pádu komunizmu a tak aj vďaka nemu prišla sloboda aj ku nám. Tromi cestami sa zapísal do dejín Slovenska, kde si získal srdcia mnohých ľudí. Osobitne ma teší, že z toho dvakrát navštívil aj Košický kraj, v ktorom ocenil vieru a hrdinskosť tunajších obyvateľov v boji za slobodu.

Rudolf Bauer, košický župan

V Košiciach 4. apríla 2005


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/