(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Stankoci vystavuje vo Východoslovenskej galérii v Košiciach
@ Kultúra -> Výstavy     Mar 31 2005 - 01:32 GMT
Košice (TASR) - Čierne skrinky - Záznamy - Defragmentácie je názov výstavy z maliarskeho diela Stanislava Stankociho (1959), ktorú otvorili včera v košickej Východoslovenskej galérii.

Podľa kurátora Petra Markoviča reprezentuje výstava dva programové okruhy Stankociho maľby, ktorú rozvíjal v uplynulých dvoch rokoch. "Autor v aktuálnom maliarskom koncepte rozpracováva obsahovo a maliarskym jazykom charakteristickú a veľmi individuálnu líniu súčasného slovenského maliarstva," uviedol kurátor. Napriek aktuálnosti estetického programu Stankociho maľba komunikuje aj s tradíciou doterajšej vlastnej umeleckej genézy, v ktorej maľba doteraz vždy predstavovala jedinú formu autorovho výtvarného vyjadrenia, dodal Markovič.

Rodák zo Sniny a v súčasnosti docent v odbore dizajn a vedúci Ateliéru grafického dizajnu na bratislavskej VŠVU už viac ako dvadsať rokov aktívne pôsobí na slovenskej výtvarnej scéne. V polovici osemdesiatych rokov bol Stankoci súčasťou progresívneho pohybu mladej výtvarnej generácie, ktorá v nasledujúcich rokoch zásadným spôsobom formovala slovenské maliarstvo.

Výstava potrvá do 15. mája.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/