(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košický župan sa teší na Vianoce v rodinnom kruhu, najradšej má sladkosti
@ Aktuálne -> Rôzne     Dec 23 2004 - 07:00 GMT
Košice 23. decembra (TASR) - Tradične v rodinnom kruhu so stromčekom, kapustnicou a oplátkami s medom prežíva Vianoce predseda Košického samosprávneho kraja Rudolf Bauer.

"Snažíme sa doma vytvoriť dobrú atmosféru, pretože je to pripomenutie si, že príchodom nášho Spasiteľa na svet bolo založené kresťanstvo a že ľudia majú nádej nielen na tomto svete. Vždy sa teším na Vianoce, že si budem môcť trochu odpočinúť v rodinnom kruhu, že sa budem môcť venovať deťom, navzájom sa potešiť a pripomenúť si sviatky takýmto spôsobom," povedal košický župan.

U Bauerovcov na sviatočnom stole nechýbajú ani typické východniarske bobaľky s makom. Zabíjanie kapra však županovi nehrozí, pretože ho už niekoľko rokov nahrádza praktickejším rybacím filé. Vianočné pečivo sa v rodine za účasti detí chystá mesiac vopred. Podľa vlastných slov predseda KSK pri vianočných prípravách doma pomáha a najradšej z celého vianočného menu má sladkosti. Úplne najviac vraj medvedie labky.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/