(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Lampáreň
@ Služby -> Restománia     Apr 09 2002 - 09:23 GMT
*****
Hlavná 115, tel:622 49 95, otvorene: pondelok - štvrtok: 11,00 - 01,00 piatok - sobota: 11,00 - 02,00 nedeľa: 11,00 - 01,00
hodnotenie: 5

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete v príjemnom prostredí dobre najesť, alebo si len tak posedieť pri pohári vína, odporúčam reštauráciu Lampáreň. Má niekoľko nesporných výhod. Tou prvou je interiér. Stoly sú oddelené drevenými stenami, zoradené v jednotlivých boxoch, takže vám vôbec nehrozí, že by vám po celý čas čumel akýsi uslintaný ksicht do taniera. Naviac je to tu i vcelku vkusne zariadené, doplnené dobovými historickými kresbami stvárňujúcimi jednotlivé remeslá a cechy.

Čo sa ponuky jedál týka, príde si tu na svoje asi každý druh gurmána. Obsiahly jedálny lístok by si zasluhoval dlhodobejšie štúdium, ale keďže hlad zvyčajne nečaká, veľa návštevníkov dá pravdepodobne prednosť hotovému menu. Tie sú zvyčajne dve. Jedno takpovediac klasické - mäso, zemiaky, alebo ryža, alebo knedlíky, alebo čo ešte a obloha. Samozrejme, že nechýba polievka. V čase mojej návštevy bola cena menu 82 korún slovenských, čo je za obed na Hlavnej ulici veľmi dobrá cena. Ak by sa vám to zdalo veľa, alebo ste neotrasiteľnými bojovníkmi za maximálne zdravé stravovanie, je tu v i druhé menu. Ponúka delenú stravu a v čase mojej návštevy bola jeho cena 63 Sk.

Ďalšou výhodou, aspoň v ten deň, bola maximálne rýchla obsluha. Nestačíte si ani zapáliť cogaretu a polievka je už na stole. Za 0,33 zemiakovo-krémovej zaplatíte 16 Sk. Spomedzi ponuky jedál klasických, rybacích, hydinových, vegetariánkych atď., sme otestovali tofu v zemiakovom cestíčku, hranolky a tatársku omáčku. Porcia tohoto výjde na 80 Sk. Jediné, čo tomu bolo možné vytknúť, bol nedostatok soli a korenia v porcii, čo sa dá hravo vykompenzovať zásobami solničky a koreničky, ktoré sú v pohotovosti.

Myslím si že na vedomie, alebo podvedomie zákazníka okrem kvality jedla, rýchlosti obsluhy a interiérového stvárnenia objektu vplývajú aj iné faktory. Tunajšie časníčky chodia v slušivých čieno-bielo-zelených rovnošatách. Obsluhujú naozaj rýchlo, až radosť pozrieť ako tam pobehujú pomedzi stoly a prepletajú tými svojimi štíhlimi nôžkami.

(aktualizované 14. 3. 2000)

Dňa 14. 11. 2000 sme v redakcii www.cassovia.sk obdržali e-mail od pána Borisa Šterbáka, ktorý nám napísal:

Souhlasím s Vaším hodnocením. Chodívám tam na obědy protože vaří chutně. Neumí však jedno : předehřívat talíře. Marně obsluze vysvětluji, že gastronomický podnik hodný toho jména musí podávat jídlo na dobře vyhřátém porcelánu. Slabý argument, že to ani jinde v Košicích či v SK neznají. V michelin-u by nezískali ani jednu *.

sivo


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/