(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Matúš Lašan: V KRAJINE FARIEB
@ Kultúra -> Výstavy     Apr 24 2015 - 05:30 GMT


V Múzeu Vojtecha Löfflera si do 17. mája môžeme prezrieť výstavu fotografií a časozberných videí, na ktorých sú neuveriteľné scény zo Slovenska vytvorené prírodou a zachytené mladým talentovaným umelcom - Matúšom Lašanom. Zo stoviek unikátnych záberov vytvára tzv. časozberné videá.#CONT#O svojej tvorbe hovorí :"Príroda je tým najlepším umelcom a ja sa snažím zachytiť jej najkrajšie diela.

Dobrá fotografia pre mňa pozostáva z dvoch základných komponentov -vyváženej kompozície a jedinečnosti momentu. Každú kompozíciu sa snažím doplniť takými podmienkami, ktoré bežne človek nezažije a pre ich vystihnutie je nutná aj poriadna dávka šťastia. Často ma to vedie k nie veľmi bezpečným nočným výstupom sa štíty a kopce alebo nocovaniu mimo teplú posteľ pod hviezdnou oblohou."


Aj napriek tomu, že je to mladý umelec, získal významné ocenenia na Slovensku ale aj v zahraničí.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/