(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
ROZOHRAMJE MESTO / 28. 4. - 15.5. 2011/
@ Kultúra -> Podujatia     Apr 26 2011 - 04:30 GMT


Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v Košiciach sú jedinečnou príležitosťou na prezentáciu mesta ako Európskeho hlavného mesta kultúry 2013, do ktorého sa návštevníkom určite v roku 2013 oplatí vrátiť. Domáci tak budú mať príležitosť zažiť malú ukážku roka, v ktorom naše mesto tento prestížny titul ponesie. Nezisková organizácia Košice - Európske hlavné mesto kultúry, n.o. v spolupráci s partnermi pripravila sprievodný program, ktorý rozohrá celé Košice.#CONT#Majstrovstvá otvoríme spoločne Veľkou pouličnou šou28. 4. 2011 o 19.00 na Hlavnej ulici (pri Immaculate), kde uvidíme a zažijeme príbeh o meste Košice plný vizuálnych efektov, tanca, hudby, akrobacie. Večer vyvrcholí koncertom známych slovenských kapiel.Pripravený je tiež už overený formát „nocí plných hudby", ktorý prinesie 30 koncertov vo vybraných prevádzkach v centre mesta. Znova budeme môcť putovať a prežiť hokejovú noc plnú neopakovateľných hudobných zážitkov.Treťou programovou líniou je PARTY ZONE/PÁRTY ZÓNA priamo v Kasárňach /Kulturparku, kde na návštevníkov čakajú projekcie hokejových zápasov, prírodné kino v parku, pravidelné párty s renomovanými DJmi, špeciálny koktejl podujatí (Dan Bárta, Robert Balzar trio, Chiki liki tua a ďalší), dizajnérsky trh BAZART, svetelné interaktívne inštalácie, workshopy a ešte oveľa viac. Párty zónu odštartujeme svetelnou inštaláciou 28. apríla o 20.00 na Hlavnej ulici v Košiciach v rámci medzinárodného projektu Light Opening. Špecialitkou pre všetkých milovníkov ľadu a hokeja bude umelá ľadová plocha. Na mieste bude tiež možné zapožičať si korčule.Ľadovú plochu slávnostne otvoríme už 27.4. o 16.00 v Kasárňach/Kulturparku. Počas otvorenia primátor mesta Košice, Richard Raši, spoločne so zástupcami mesta, oficiálne uvedie všetkých dobrovoľníkov MSĽH do funkcie, čím sa začne ich práca.

Nie len milovníkom ľadu však bude 14. mája behať mráz po chrbte pri pohľade na DIRT MASSACRA - adrenalínové jazdy cyklistov. Príďte sa pozrieť na kúsky, ktoré vyrazia dych a uvidíte, čo všetko sa dá urobiť s takým „ obyčajným" bicyklom.

Dianie počas majstrovstiev (najmä to mimohokejové) budeme môcť sledovať aj vďaka TV 2011, prostredníctvom internetu.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/