(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na košickej radnici riešili pravidlá vzhľadu letných záhrad
@ Aktuálne -> Služby     Feb 10 2010 - 03:31 GMT
Mesto si napriek snehovej kalamite našlo čas na rokovanie s prevádzkovateľmi letných záhrad kvôli novým pravidlám, ktoré majú byť účinné už tohto roku. Pre niektoré podniky by mohli byť likvidačné.
KOŠICE. Na stretnutí sa zúčastnili pracovníci oddelenia Útvaru hlavného architekta, oddelenia Správy komunikácií, Krajského pamiatkového úradu a asi 30 majiteľov reštauračných zariadení z Hlavnej.

Priamy vstup z Hlavnej
Najväčší problém predstavuje podmienka, podľa ktorej by letné záhrady mohli mať len prevádzky s priamym vchodom z Hlavnej. Väčšina má však vstup umiestnený v podchodoch, či v bočných uličkách. Majitelia tvrdia, že by mohli byť narušené pravidlá hospodárskej súťaže, zmizli by totiž asi dve tretiny terás z centra. Pre podniky, ktoré ich mať nebudú, by to znamenalo v lete takmer nulový zisk a samotné mesto by prišlo asi o 50-tisíc eur. Radnica okrem toho stanovila aj ďalšie obmedzenia vzhľadu letných sedení - nesmú tam byť pódiá, bočné steny, výčapy, chladničky, kávovary či pokladnice.

čítaj celý článok


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/