(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
v košickej FotoGalérii NOVA francúzska umelkyňa Marta Jonville.
@ Kultúra -> Výstavy     Apr 08 2009 - 09:02 GMT
Zostaviť komentár...upraviť je názov výstavy veľkoformátových fotografií, s ktorou sa v košickej FotoGalérii NOVA predstaví francúzska umelkyňa Marta Jonville. Jej slávnostná vernisáž sa uskutoční za osobnej účasti autorky v utorok 7.apríla o 17,00 hod. Expozícia je súčasťou 10.ročníka Dní francúzskej kultúry v Košiciach a potrvá do 27.4.2009.


Niečo o autorke

Marta Jonville ukončila Vysokú školu dekoratívneho umenia v Limoges. Veľmi rýchlo sa jej pozornosť upriamila na performance, používa však aj iné výrazové prostriedky, ako video, fotografiu a maľbu.

Už pätnásť rokov spolupracuje s mnohými umelcami a umeleckými skupinami. Obkolesuje sa fotografmi, filmármi, ktorí svojou obrazovou tvorbou zachytávajú svedectvo doby.

Svojimi peformanciami pretvára už existujúce fotografie, podľa nich znovu zrežíruje, zahrá akcie a momenty a opäť ich zachytí na fotografii. Každá fotografia je výsledkom dlhého procesu: necháva ich dozrieť. Medzi myšlienkou, performanciou a fotografiou môže ubehnúť aj niekoľko rokov.

Marta má rada pomalosť. Je to spôsob ako odolávať prehnanej aktivite a prílišnej produktivite našej doby. Rada sleduje, ako čas plynie a veci sa tvoria svojim rytmom.

Na svojej prvej košickej výstave predkladá verejnosti výber zo svojej najnovšej tvorby - fotografie z performacií, realizovaných za posledné tri roky.

Marta Jonville pôsobí v Košiciach od októbra 2008. Jej tvorivý pobyt podporili: Mesto Bordeaux, Culture France, Región Akvitánsko, Generálna rada Departmentu Gironde.

Viac na www.myspace.com/martalala


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/