(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Leonia
@ Kultúra -> Výstavy     Oct 31 2002 - 09:26 GMT
23. 10. – 2. 11.
Východoslovenská galéria, expozícia na Hlavnej ulici č. 27

Trash-art je názov pre umenie, ktoré vzniká z odpadu – odpadových surovín. Spojenie takého vznešeného pojmu ako umenie s odpadom – vlastne nežiadúcim produktom civilizácie, sa na prvý pohľad zdá veľmi kontrastné. Nie je to však žiadna novinka. V určitej časti svojej tvorby sa týmto druhom umenia zaoberal aj Pablo Piccasso.

Na výstave vo Východoslovenskej galérii svoje diela, ktoré vznikli práve touto formou zisku materiálu pre nové diela, sa prezentujú umelci z Talianska a Slovenska. Toto spojenie krajín nie je náhodné. Výstavu totiž podporila košická spoločnosť Kosit, ktorá sa zaoberá službami a technológiami pre životné prostredie. Táto spoločnosť vznikla spojením mesta Košice a talianskych podnikateľov.

Na výstave sa svojimi dielami prezentujú: Anna Moro – Lin (Benátky, Taliansko), Juraj Bartusz (Košice, Slovensko), Rastislav Biarinec (Ružomberok, Slovensko) a Pavol Rusko (Ružomberok, Slovensko).


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/