(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Myslave otvoria školu pre autistické deti
@ Aktuálne -> Školstvo     Aug 04 2008 - 08:06 GMT
TASR) - V priestoroch bývalej základnej školy v košickej mestskej časti Myslava vznikne od septembra materská a praktická škola pre autistické deti. Stane sa súčasťou už existujúceho Autistického centra.

"V rámci východného Slovenska pôjde o jedinečné zariadenie, v ktorom by sme chceli poskytovať komplexné služby pre autistov od detského veku po dospelosť. Momentálne poskytujeme poradenstvo, ktoré by mal obohatiť Domov sociálnych služieb a denný stacionár," informovala TASR Anna Uchnárová, predsedníčka neziskovej organizácie Rubikon, podľa ktorej žije len na východe Slovenska okolo 400 malých autistov. "Záujem zo strany rodičov je veľmi veľký. Do materskej školy plánujeme od septembra prijať 12 detí. V základnej škole by mali vzniknúť štyri triedy," dodala Uchnárová. Zriaďovateľom zariadenia je n.o. Rubikon.

Vzdelávanie autistických detí na východe Slovenska v súčasnosti zabezpečuje jedna trieda v Špeciálnej základnej škole na Vajanského ulici v Košiciach. Najbližšie špecializované triedy pre autistov sú zriadené aj v Prešove.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/