(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Košiciach otvorili Vyšehradské dni 2006
@ Kultúra -> Podujatia     Sep 25 2006 - 03:18 GMT
(TASR) - Inscenácia "Jistě, pane ministře" v podaní členov Divadla na Vinohradoch v Prahe otvorila dnes večer v Košiciach niekoľkomesačný program Vyšehradských dní 2006. Na predstavení v Štátnom divadle bol prítomný minister kultúry SR Marek Maďarič.

Záštitu nad prehliadkou súčasnej českej, maďarskej, poľskej a slovenskej divadelnej, výtvarnej a hudobnej kultúry prevzal prezident SR Ivan Gašparovič. Okrem Medzinárodného vyšehradského fondu ju podporili viacerí sponzori, vrátane Ministerstva kultúry SR.

V programe je dovedna 18 podujatí a potrvajú v Košiciach do 4. decembra. Viaceré patria do paralelne prebiehajúcich Dní českej kultúry.

Divadelné umenie predstavia ešte dva súbory z Česka a Slovenské národné divadlo z Bratislavy. Vo Východoslovenskej galérii sa predstaví maďarský modernista János Szaxon - Szász a Poliak Piotr Wojtowicz. Spolu 12 zoskupení zahrá na štyroch koncertoch 15. ročníka Jazz FOR Sale Festival. Hudobný žáner dní spestrí Mládežnícka Vyšehradská filharmónia, ktorej členovia sú z konzervatórií štátov Vyšehradskej štvorky (V4).


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/