magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

U. S. STEEL KOŠICE BUDE INVESTOVAŤ DO TECHNICKÝCH TALENTOV V REGIÓNE
@ Aktuálne -> Školstvo      May 28 2020 - 10:56 GMT

Na pôde Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) bol predstavený inovatívny vzdelávací projekt Technické talenty 2020+, ktorého hlavným poslaním je popularizovať vedu, aktívne zapojiť študentov stredných a vysokých škôl do objavovania vzrušujúcej stránky technických predmetov a pomáhať im porozumieť, akú majú úlohu pri budovaní trvalo udržateľnej budúcnosti. Program im zároveň poskytuje príležitosť vidieť nekonečné možnosti, ktoré dokáže škola a priemysel spoločne ponúknuť pri riešení drobných každodenných problémov, ako aj najväčších svetových výziev. Program vznikol v spolupráci Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE a spoločnosti U. S. Steel Košice. pokračovať...   |   tlačiareň
 

Policajné správy za 23.až 26. 05 2020
@ Aktuálne -> Polícia      May 28 2020 - 10:20 GMT

Večerný požiar v Košiciach si vyžiadal jednu obeť

Dňa 26.5. krátko po 17. hodine prijala polícia oznámenie o požiari jednoduchého, svojpomocne postaveného, príbytku v lesnom poraste za záhradkárskou lokalitou Moňov Potok. Na miesto boli okamžite vyslané všetky záchranné zložky. Po uhasení požiaru bolo nájdené telo bez známok života. Obhliadajúci lekár na mieste nevedel vylúčiť cudzie zavinenie a na zistenie presnej príčiny smrti bolo nariadené vykonanie pitvy. Nájdené telo bolo stotožnené ako telo 61-ročnej ženy z Košíc. Po vykonaní prvotných a neodkladných úkonov, obhliadky miesta, začala polícia v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti, za akých došlo k požiaru, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Trebišovčana obvinili z pokusu vraždy

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu 45-ročného Trebišovčana v súvislosti s udalosťou, ku ktorej došlo počas uplynulého víkendu v jednej z obcí trebišovského okresu.pokračovať...   |   tlačiareň
 

Týždenný horoskop od 25. do 31. mája/ Peter Mišík
@ Horoskopy      May 25 2020 - 06:47 GMT


Slnko je v Blížencoch a je v kvadráte s Marsom v Rybách a v trigone s Plutom a Jupiterom v Kozorožcovi a Saturnom vo Vodnárovi. Venuša je v Blížencoch a je v konjunkcii s Merkúrom, ktorý vstupuje vo štvrtok do Raka a Neptún v Rybách je s nimi v kvadráte. Urán v Býkovi je v sextile s Marsom v Rybách. Konštelácia je napätá a pomáha relaxácia. Mesiac je v prvej štvrti v sobotu.

Pondelok
: Mesiac je v Rakovi a je v trigone s Marsom a v sextile s Uránom. V zdravotnej oblasti si dávame pozor na žalúdok a trávenie a metabolizmus. Jeme len keď máme zaručený pokoj. Sústredíme sa na potravu.

Utorok: Mesiac je v Rakovi a je v trigone s Neptúnom a v opozícii s Plutom, Jupiterom a Saturnom. Harmonická konštelácia pomáha širokospektrálnej činnosti. Podporujte jeden druhého a výsledok je zaručený.

Streda: Mesiac je v znamení Leva o 8.33 hod. je v sextile so Slnkom, v kvadráte s Uránom a v opozícii s Plutom, Jupiterom a Saturnom. Vládca Leva je Slnko a nachádza sa v ohnivom živle a vplýva na organizačné schopnosti.

Štvrtok: Merkúr vstupuje do Raka o 20.00 hod. a Mesiac je v Levovi v sextile s Venušou. V zdravotnej sfére si dávame pozor na srdce, krvný tlak a cievy. Počas fyzickej aktivity sa nepreťažujeme a obrníme sa trpezlivosťou.

Piatok: Mesiac je o 13.40 hod. v Panne a je sextile s Venušou, v kvadráte so Slnkom a v trigone s Uránom. Vládca Panny je Merkúr, nachádza sa v zemitom živle a vplýva na rozum, logiku, oblasť služieb a obchodný talent.

Sobota: Mesiac je v prvej štvrti o 5.29 hod. a je v kvadráte so Slnkom a Merkúrom, v trigone s Uránom a v opozícii s Marsom a Neptúnom. V zdravotnej oblasti si dávame pozor na trávenie, slinivku brušnú a hrubé a tenké črevo.

Nedeľa: Mesiac je o 16.38 hod. v znamení Váh a je v kvadráte s Merkúrom a v trigone s Plutom, Jupiterom a Saturnom. Vládca Váh je Venuša nachádzajúca sa vo vzdušnom živle a vplývajúca na poéziu, kultúru, spev a výrečnosť.Kontakt : 055/ 62 517 10

0904 544 309


 

  |   tlačiareň
 
Pre včely treba urobiť maximum
@ Aktuálne -> Životné prostredie      May 22 2020 - 07:30 GMT

Od roku 2018 je 20. máj Svetovým dňom včiel. Vyhlásila ho Organizácia spojených národov (OSN), čím reagovala na iniciatívu Slovinskej republiky, ktorú podporila aj Medzinárodná federácia včelárskych asociácií (Apimondia). Dátum sa viaže k narodeniu významného včelára slovinského pôvodu Antona Janšu, ktorý bol v 18. storočí pionierom moderných včelárskych techník v Slovinsku. Medzi prvými zaviedol moderný spôsob včelárenia, bol poradcom cisárovnej Márie Terézie pre včelárstvo a riaditeľom včelárskej školy vo Viedni.

pokračovať...   |   tlačiareň
 

Veterinárna nemocnica má veľa pacientov
@ Aktuálne -> Školstvo      May 22 2020 - 07:02 GMT

Univerzitná veterinárna nemocnica v Košiciach funguje po zavedení opatrení súvisiacich so šírením koronavírusu od marca tohto roka v nepretržitom, no obmedzenom režime. Všetky kliniky sú plne funkčné, zabezpečená je nepretržitá pohotovostná služba. Majitelia zvierat, ktoré sú v akútnom ohrození zdravia a života, dostávajú adekvátnu pomoc. Musia sa však riadiť prísnymi predpismi a rešpektovať všetky nariadenia nemocnice.

Stále platí, že do ambulancií na klinike malých zvierat môže vstúpiť len jeden klient so zvieraťom, nevyhnutné sú prísne hygienické pravidlá. Tí, ktorí potrebujú pomoc, sa musia najprv objednať telefonicky. Pri akútnych prípadoch, ako sú úrazy či nehody, určuje poradie lekár podľa závažnosti.pokračovať...   |   tlačiareň
 


staršie články:

ešte staršie články...

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606