magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Spoznajte históriu a architektúru Košíc
@ Aktuálne -> Služby      Dec 03 2004 - 07:08 GMT
Turistický sprievodca Milan Kolcun a Mestské informačné centrum Košice pripravili pre všetkých záujemcov o dejiny a súčasnosť mesta tematické prehliadky mesta. „Podobné prehliadky sa konajú už vyše tridsať rokov v Londýne a ich účastníkmi sú najčastejšie Londýnčania. Zoberú ich napríklad na trasu ´Po stopách Jacka Rozparovača´ , alebo urobia trasu po najväčších historických londýnskych požiarov. Všetko je spojené s odborným, ale i zaujímavým výkladom a na záver si spoločne posedia v nejakej londýnskej krčmičke. Niečo podobné sme začali robiť aj my v Košiciach,“ priblížil projekt Milan Kolcun.

Prehliadky v Košiciach sú teda určené tiež najmä Košičanom, ktorí sa chcú dozvedieť o svojom meste čo najviac a dostať sa na miesta, kde sa bežne neodstanú. Cyklus pravidelných mesačných prehliadok si kladie za cieľ zaujímavou formou priblížiť to najzaujímavejšie z histórie a architektúry mesta.

Sprievodca PhDr. Milan Kolcun – autor najnovšej publikácie o KE Potulky mestom Košice, je registrovaný turistický sprievodca v angl., ruskom, špan., franc. a slovenskom jazyku. Touto činnosťou sa zaoberá už 11 rokov. Po prehliadke je možnosť neformálneho posedenia so sprievodcom i skupinkou a oboznámenie s literatúrou k téme.

Už túto sobotu (4. 12. 2004) sa záujemcovia o prehliadku stretnú o 15,00 pred hotelom Slovan. Spoločne si s odborným výkladom prezrú Dóm sv. Alžbety.


Ďalšie najbližšie témy:
Židovské Košice: 2.1.2005
Osobnosti Košíc: 5. 2.2005
Legendy a katastrofy Košíc: 5.3.2005
Alžbetina a Mlynská ulica: 2. 4.2005
Divadlá Košíc: 7. 5.2005
Podzemné Košice: 4. 6.2005
Ako sprevádzať po Košiciach: 2. 7.2005

Lístky na tematické prehliadky stoja 30 Sk, ak si ich zakúpite v Mestskom informačnom centre Košice v OD Dargov, alebo OD Tesco, alebo 40 Sk, ak si ich zakúpite priamo na mieste pri začatí prehliadky.

Slavomír Szabó   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606