magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Rudolf Bauer sa stretol s právnym poradcom vlády Izraela
@ Aktuálne -> Verejná správa      Nov 03 2004 - 04:05 GMT
(Košický samosprávny kraj – tlačová správa) - Vedúci Inštitútu pre Židovské právne dedičstvo Prof. Jahym Rakover ukončil včera svoj krátkodobý pobyt na Slovensku prijatím u predsedu Košického samosprávneho kraja Rudolfa Bauera.

V sprievode svojej manželky, ale aj zástupcu Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach a košického rabína Yossi Steinera, diskutovali o hodnotách, ľudských právach a etických princípoch verejných činiteľov.

Profesora Jahyma Rakovera zaujalo konštituovanie novovzniknutého orgánu samosprávy, medzi ktoré patrí aj KSK.
Diskusia sa nevyhla ani problematike Európskej ústavy a právnym normám. Jahym Rakover okrem iného povedal: „Človek by sa mal správať ako sudca, ktorý dodržiava všetky zákony a tak zabraňuje každej diskriminácii. Človek by mal všetko vykonávať v súlade s morálkou, len tak si môže zachovať čisté ruky,“ dodal izraelský právnik.

Ten počas uplynulých dní absolvoval v Košiciach niekoľko prednášok na Právnickej a Teologickej fakulte a popoludní odcestoval späť do vlasti.

Text a foto: Ľubomír Lehotský   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606