magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

CHCETE PRACOVAŤ V EURÓPSKYCH INŠTITÚCIÁCH ?
@ Aktuálne -> Rôzne      Oct 07 2004 - 03:01 GMT
(SLOVENSKÁ AKADEMICKÁ INFORMAČNÁ AGENTÚRA – TLAČOVÁ SPRÁVA) –- INFORMAČNÝ SEMINÁR pre záujemcov o účasť na konkurzoch na pracovné miesta v európskych inštitúciách sa uskutoční v dňoch 6. – 7. novembra 2004 v Primaciálnom paláci v Bratislave.

Seminár organizujeme v spolupráci s expertmi Konrad-Adenauer-Stiftung v Sankt Augustin a Európskeho parlamentu.

Podmienkou účasti je aktívna znalosť nemeckého jazyka (seminár bude v nemčine a nebude tlmočený) a účasť na celom programe.

Seminár sa bude podrobne zaoberať prípravou a celým priebehom konkurzu, ktorý absolvuje uchádzač o pracovné miesto v inštitúciách Európskej únie.

Tematické okruhy:

1.Všeobecné informácie o konkurze:
prijímacie konanie a podmienky prijatia, žiadosť o zaradenie do konkurzu, priebeh konkurzu, poznámky k jednotlivým kolám testu

2.Písomná skúška:
esej a spracovanie spisových materiálov, písomná jazyková skúška, podmienky postupu na ústnu skúšku

3.Život a práca v Bruseli a Luxemburgu – ako vyzerá pracovný deň zamestnanca inštitúcie Európskej únie

4.Informácie k multiple-choice testom (testy s možnosťou výberu správnej odpovede) s tipmi, ako si zorganizovať čas medzi jednotlivými skúškami, psychometrické testy: vedomostné testy a testy na preverovanie analytického a syntetického myslenia, vyhodnotenie výsledkov cvičného testu

5.Test manažérskych schopností

Organizátor hradí účastníkom stravu počas celého semináru a pracovné materiály. Ubytovanie a cestovné náklady si musia účastníci hradiť sami. Keďže charakter semináru si vyžaduje, aby bol počet účastníkov limitovaný, organizátor si vyhradzuje právo pozvať na seminár záujemcov podľa poradia, v akom sa prihlásili a doručili svoje podklady. Ostatní záujemcovia budú zaradení ako náhradníci a pozvaní v tom prípade, ak niektorý účastník odriekne svoju účasť.

Záujemcovia musia zaslať svoj pracovný životopis spolu s krátkym motivačným listom (maximálne 30 riadkov) v nemeckom jazyku na adresu:

Konrad-Adenauer-Stiftung
Zelená 8, 811 01 Bratislava 1

E-mail: kasslovak@nextra.sk

Tel.: (00421)-2-5441 9438
Fax: (00421)-2-5441 9441


UZÁVIERKA PRIHLÁŠOK JE V PONDELOK 18. OKTÓBRA 2004.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606