magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KOWI program pre doktorandov zo strednej a východnej Európy
@ Aktuálne -> Rôzne      Jun 15 2004 - 04:08 GMT
(Slovenská akademická informačná agentúra – tlačová správa) –- KOWI je nemecká agentúra a kontaktne centrum pre vedu a výskum s centrom v Bruseli (European Liaison Office of German Research Organisations). Cieľom KOWI je podporovať vedeckovýskumnú spoluprácu v Európe a posiľňovať Európsky výskumný priestor.

Jednou z mnohých aktivít KOWI je program MORE: Mobility for young researchers from Central and Eastern Europe.. Program poskytuje mladým výskumníkom zo strednej a východnej Európy informácie o štipendiách, grantoch a podporných programoch pre PhD študentov a tiež praktickú pomoc pri písaní žiadosti a projektov.

MORE program tiež organizuje semináre o perspektívach a kariére výskumných pracovníkov. Raz do roka dostane 20 mladých vedeckých pracovníkov zo strednej a východnej Európy príležitosť zúčastniť sa seminára zameraného na plánovanie budúcej kariéry.

Všetky informácie o programe ako aj iných podporných aktivitách KOWI sa dozviete na adrese: www.kowi.de.

Kontaktne osoby:

Sebastian Stetter, sst@kowi.de
Dr Anette Doll-Sellen, ads@kowi.de


Eva Kašpárková, SAIA, n.o. Banská Bystrica   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606