magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Michal Kravčík reaguje na
„HROZBU PRE 500 ha KOŠICKÝCH MESTSKÝCH LESOV“

@ Aktuálne -> Životné prostredie      Mar 19 2004 - 06:59 GMT
Nedávno sme uverejnili tlačovú správu mimovládnych organizácií SOSNA, VLK a Spoločnosť priateľov Zeme, ktoré protestujú proti „Akčnému plánu rozvoja bývania v okrajových častiach mestských lesov v meste Košice“. Tento plán označili ako hrozbu pre 500 hektárov košických lesov. Spoluautorom kritizovanej štúdie je líder mimovládnej organizácie Ľudia a voda Michal Kravčík, ktorý je i poslancom mestského zastupiteľstva a predseda Komisie pre výstavbu a životné prostredie pri Mestskom zastupiteľstve v Košiciach.

Mimovládne organizácie pracujúce v oblasti životného prostredia zvyčajne úzko spolupracujú a majú rovnaké idey. SOSNA, VLK a SPZ však teraz uvádzajú, že „ak by však malo dôjsť k poškodzovaniu lesných ekosystémov narušovaním pôdneho krytu, výstavbou domov, ciest, infraštruktúry a pod., potom takýto zámer nemôžeme považovať za ekologický a sme dôrazne proti takýmto zámerom.“

O vyjadrenie sme požiadali Ing. Michala Kravčíka. Pôvodne povedal, že ani nie je nutné reagovať, skôr len poskytnúť ľuďom spomínaný akčný plán rozvoja bývania, aby si ho mohli sami preštudovať a urobiť vlastný názor. (Linku na tento plán uvádzame pod článkom.)

Ako ďalej uviedol, tento plán považuje za dobrý a v súlade s „Návrhom enviromentálneho programu pre Košické lesy“, na ktorom sa podieľali obe strany – teda kritizujúca i kritizovaná. Okrem iných na tomto návrhu spolupracovali spoločnosti SOSNA, VLK a Ľudia a voda.

Michal Kravčík ďalej uviedol, že spoločnosti SOSNA, VLK a Spoločnosť priateľov Zeme mali možnosť podieľať sa aj na tvorbe „Akčného plánu rozvoja bývania v okrajových častiach mestských lesov v meste Košice“, ale túto možnosť nevyužili. Nemyslí si však, že by tento problém mohol organizácie pracujúce v oblasti ochrany životného prostredia rozdeliť na dva proti sebe bojujúce tábory.

sivo

Spomenuté dokumenty
Bývanie v 21. storočí v Košiciach Stratégia rozvoja bývania
Návrh enviromentálneho programu pre Košické lesy

Spomenutý článok: „HROZBA PRE 500 ha KOŠICKÝCH MESTSKÝCH LESOV“   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606