magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Krčma Kembridž
@ Služby -> Restománia      Apr 09 2002 - 09:23 GMT
*
Tomášikova 2, tel:, otvorene: pondelok – nedeľa: 8,00 – 22,00
hodnotenie: 1

Kembridž je priam povestná košická piváreň, ktorá je síce vo IV. cenovej skupine aj so všetkým, čo k tomu patrí, no napriek tomu je stále dosť populárna. Čo sa tej popularity týka, tak predovšetkým v lete. V zime sa totiž môžete tesniť len vo vnútornej miestnosti, ktorá svojou atraktívnosťou isto neláka, zato je tu však lacný alkohol. A to už od rána od 8,00.

Situácia sa zvykne meniť niekedy v máji, keď pred Kembridžom pribudnú stoly a stoličky. Vtedy sa tu zastavuje na pivko skutočne obdivuhodný počet ľudí. Od rušnej ulice sedíte oddelení zeleným živým plotom, slnečníky bránia slnku, aby vám pražilo priamo na lebku a niet dôvodu sa odtiaľ kamsi ponáhľať.

Pokiaľ ste hladní, na Kembridž zabudnite. Dajú sa tu síce kúpiť nejaké tie zemiakové lupienky, alebo keksíky, ale tu chodia predovšetkým tí, ktorých zákerne prepadol smäd.

Za pollitrík Topvaru tu zaplatíte 17 Sk, za Velkopopovický kozel 21,50 Sk. K tomu si však musíte pripočítať 10 Sk zálohu za pohár. Ak dopijete a pohár vrátite, dostanete svojich 10 korún naspäť.

Ak máte chuť na niečo ostré, tak najlacnejší je tu rum, vodka a borovička. Poldeci za 16 Sk. Za biele i červené vínko tu necháte po 9 Sk za deci. Aj káva stojí 9 Sk.

Keď si chcete posedieť pri niečom, čo vám nezamotá hlavu, tak za deci džúsu zaplatíte 7 Sk, za colu, fantu, sprite a podobné tekuté sladkosti tu necháte 6 Sk za deci. Ak sa rozhodnete, že k vodke potrebujete nejakú brzdu, za deci sódy tu necháte 3 Sk.

V prípade, že ste fajčiar a chcete si posedieť vonku, netrápte sa hľadaním popolníkov. Tu sa klepe rovno na zem.

Ak musíte ísť na záchod a máte slabší žalúdok, radšej utekajte domov. Pretože už od narodenia som chlapec, mohol som si pozrieť len mužský. Nad kanálom, ktorý tu nahrádza pisoáre, visela mucholapka. Vlastne len kvalitne hrubý strapec múch, pretože lepiacu pásku mucholapky pod ich rozkladajúcimi sa telami už ani nebolo vidieť.

Tak to je Kembridž, miesto, kde si je dobre posedieť pod stromami, vychutnávať, ako ten čas kamsi letí a vy si môžete pokojne čumieť do blba. Ale taktiež miesto, kde neradím pozývať návštevy na reprezentačné posedenia. Nakoniec, Kembridž sa ani netvári, že by mal na niečo takéto slúžiť.

(aktualizované: 19. 7. 2001)

sivo

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606