magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pripravte sa na súťaž o lístky na koncert

29. 11. 2003: Nazareth v hale Cassosport VŠA !!!
@ Kultúra -> Oznamy      Oct 27 2003 - 07:53 GMT


Warning: file(/home/marek/cassovia/news/271020032/INDEX): failed to open stream: No such file or directory in /raid/cassovia/photoset.inc.php on line 25
Od roku 1971 vydala skupina Nazareth 37 albumov. Hity ako Telegram, Hair Of The Dog, Love Hurts, Broken Down Angel, alebo Love Hurts ovplyvnili viacero generácií. Doposiaľ posledné CD s názvom Boogaloo má rovnako svieži rockový drive a priamočiaru melodiku, ako najslávnejšie albumy z rokov sedemdesiatych.

29. novembra o 19,00 začne v hale Cassosport VŠA štvorhodinový koncert, na ktorom sa už legendárny Nazareth predstaví v Košiciach po prvý krát. Košický koncert zabezpečuje Umelecká agentúra GreArt, ktorá nám do súťaže pre čitateľov Cassovie ponúkla dva lístky na toto podujatie.

Porozprávali sme sa s riaditeľom GreArt-u Ľubomírom Gregom.

Vaše aktivity, v rámci ktorých ste do Košíc dostali T.A.T.U. , alebo Las Ketchup sú známe. Tiež mnohé koncerty českých umelcov, ako i aktivity v rámci Českých dní. Nazareth je však rocková legenda. Ako došlo v rámci ich turné aj na Košice?

„Veľkú zásluhu na tom má predovšetkým môj priateľ a spolužiak z Vysokej školy múzických umení Rudo Geri, šéf agentúry GEDUR. Dlhé roky spolupracujeme v oblasti uvádzania muzikálov. Keď mi ponúkol možnosť podieľať sa na koncerte Nazareth, neváhal som, pretože hneď som sa v mysli preniesol do študentských čias, keď som počúval ich slávne hity. Pre mňa to boli najmä skladby Sunshine a Love Hurts. Bolo to obdobie prvých lások, keď sme tie pesničky počúvali napríklad na zemiakovej brigáde.

Výsledkom našej spolupráce je , že košický koncert ukončí turné, ktoré začne 17. novembra v Českej republike, kde Narareth vystúpi v Českých Budějoviciach, Plzni, Pardubiciach, Prahe, Litvínove, Ostrave a v Zlíne a 27. novembra prídu na Slovensko do Žiliny, potom 29. novembra do Košíc.

Skupina koncertuje takmer v pôvodnej zostave. Nebude chýbať najmä Dan McCafferty, basgitarista Pete Agnew, žiaľ, samozrejme, že už nebudeme môcť vychutnať bicie zakladajúceho člena, ktorým bol Darrel Sweet. Zomrel v roku 1999 a teraz sa už na nás len kdesi díva z rockového neba. Zaujímavosťou je, že ho nahradil syn Petea Agnewa – Lee Agnew. Skupinu dopĺňa gitarista Jimmy Murrison.“

Propagačný materiál k turné sľubuje štvrohodinový koncert. Čím je okrem času a interpréta na košické pomery výnimočný?

Koncert bude štvrohodinový aj s predkapelami, ktorými sú Queenmánia s Petrom Pačutom a skupina Turbo. Pre skupinu Turbo je to aj promoturné k albumu Byl to hráč, ktorý venovali pamiatke ich nedávno zosnulého člena Richarda Kybica.

Väčšina času koncertu však, samozrejme, patrí skupine Nazareth. V repertoári okrem starých hitov zaznejú aj nové skladby z ich doposiaľ posledného Boogaloo.
Zaujímavá bude scéna. Začne sa stavať už o polnoci pred koncertom a jej súčasťou bude vysutá hydraulická plošina pre bubeníka, ktorá sa bude vysúvať nad divákov. Zvuk bude priestorový a bude prichádzať z troch strán. K tomu ešte treba prirátať kvalitný svetelný park.“


V prípade T.A.T.U. a Las Ketchup bola cieľová skupina poslucháčov jasná – prevažne tínedžeri. Ako to odhadujete na Nazareth?

Aj nedávny koncert Rolling Stones ukázal, že v hudbe a v umení na veku a čase nezáleží. Dôležitejšia je chuť a nasadenie.

Majú členovia Nazarethu výnimočné hviezdne maniere? Aké boli ich podmienky?

Na to, že ide o rockové legendy a sú stále vo forme, sú naozaj skromní. Dokonca natoľko, že by si z nich mali brať príklad aj niektoré naše české a slovenské hviezdičky.

Dohodli sme sa na hoteli v tichšom prostredí, členovia Nazarethu budú bývať v hoteli Hrabina na Bukovci. Nie sú nároční ani na občerstvenie. Spevák Dan McCaferty má požiadavku na fľašu koňaku Remi Martini, basgitarista Pete Agnew má požiadavku na nejaké pivo, je mu v podstate jedno aké, ale nesmie to byť Amstel a Heineken. Ostatným je to v podstate jedno.
Neboli žiadne požiadavky na vybavenie izieb, prijali štandard aj pokiaľ ide o postele.


V rámci koncertu sa bude konať súťaž. Jeden z návštevníkov vyhrá motocykel značky Kentoya v hodnote asi 70 tisíc Sk. Aj vďaka sponzorom sa podarilo dosiahnuť dobrú cenu za lístok – 440 Sk, v deň koncertu 500.

Koncertom Nazarethu pravdepodobne začne celý rad ďalších podujatí podobného charakteru. Ľubomír Grega nám ukázal ponuky viacerých známych skupín na koncertovanie a nechýbali tam mená známych umelcov z rovnakej éry, kedy Nazareth započal svoj raketový štart. Okrem iného skupiny Smokie, Sweet, Slade, Suzi Quatro a podobne. Po Nazarethe by mal byť najbližším podujatím koncert Status Quo.

Agentúra GreArt poskytla čitateľom Cassovie.sk dva lístky do súťaže. V najbližšom článku o koncerte vám položíme otázky, na ktoré ak správne odpoviete a pošlete e-mail, môže sa šťastie usmiať práve na vás.


Slavomír Szabó   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606