magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Valtická vináreň
@ Služby -> Restománia      Apr 09 2002 - 09:23 GMT
****Hlavná 97,
otvorene: pondelok - nedeľa: 10,00 - 24,00
hodnotenie: 4

Na Hlavnej ulici, presnejšie na Hlavnej 97, nájdete vchod do dvora. Ak vkročíte dnu, dozaista si nad hlavou všimnete svetelnú tabuľu, ktorá vás upozorní, aby ste to stočili vpravo hore po schodoch, kde sa nachádza Valtická vináreň.

Vstup do vinárne si vyžaduje zvonenie, inak je vchod zatvorený. Keď sme tu prišli v čase obeda, bolo dnu prázdno. Pravdepodobne nešlo o zjav zriedkavý, pretože na prízemí tej istej budovy sú ďalšie tri reštaurácie, takže lenivé davy asi odrádzajú schody. A na ich škodu. Valtická vináreň sa nachádza v štyroch pomerne priestranných miestnostiach na prvom poschodí s výhľadom na pešiu zónu. Okrem nás tu boli len ďalší dvaja zákazníci, takže sadnúť si naozaj bolo kam, či už do miestností pre fajčiarov, alebo opačne. Ani počas celej hodiny, ktorú sme tam strávili, sa počet návštevníkov nezvýšil. Týmto je táto reštaurácia priam ideálna na možné obchodné jednania.

Interiér je síce ozdobený dosť veľkou zlátaninou vzájomne neharmonizujúcich obrazov a plastík, no na druhej strane je tu priam neuveriteľne čisto. Stoly taktiež nie sú nahustené, takže aj ak by sa tu vyskytlo viacero zákazníkov, je možné hovoriť bez toho, aby stravníci pri vedľajšom stole museli registrovať každé slovo. Kto si tu chce len oddýchnuť a nie jesť, má k dipsozícii i biliardový stôl.

Nás však zaujímalo jedlo a pitie, takže niečo z toho, čo sme zaregistrovali:

Za deci bieleho vína - Tramínu, alebo muškátu, tu zaplatíte 16 Sk. Za pollitrík pivka Bažant tu necháte 20 Sk, za Prazdroj 34 Sk. Turecká káva stojí 15,50, viedenská 26,50 Sk.

Ak máte chuť na pizzu, dávajú 350 gramové porcie, pričom ich cenový rozsah je do 99 Sk. Najlacnejšia z nich je so sardinkami, kečupom a syrom a stojí 74 Sk.

Z mäsových jedál nás zaujal steak na šampiňónoch za 130 Sk (100 gramová porcia) a kuracie rezne s anglickou zeleninou za 80 Sk (100 gramová porcia).

Uvádzame ešte ceny našich štandardne pozorovaných jedál. Za 100 gramovú porciu vyprážaného syra zaplatíte 55 Sk, čo je viac ako v niektorých iných reštauráciach v centre mesta a za 400 gramovú porciu spišských pirohov tu necháte 65 Sk.

Ostaňme ešte chvíľku pri cenách:

Objednali sme si fazuľovú polievku s údeným kolenom. Za 220 gramovú porciu, ktorá však na zasýtenie nestačí, zaplatíte 25 Sk, plus 2 Sk za polkracej chleba. Za 220 gramovú porciu cesnakovej polievky so syrom a opekanou žemľou zaplatíte 21 Sk. Kolega pri fazuľovici prejavoval známky maximálnej spokojnosti, cesnaková polievka bola taktiež výborná, len cesnak z nej nebolo cítiť. Opekané tofu na šampiňónoch a opekané zemiaky vyšli na 85 Sk a bol to naozaj lahodný obedík. Príloha z čerstvej zeleniny je už započítaná v cene jedla.

V časoch zahnívajúceho komunistického socializmu som mal valtickú vináreň rád, pretože to bolo asi jediné miesto v Košiciach, kde bolo dostať maďarské červené víno - bikavér. Ten tu teraz, žiaľ, nemali. Za deci svätovarineckého červeného tu teraz necháte 15 Sk a padne po obede naozaj dobre.

Za iných okolností by som Valtickej vinárni dal tri body. Avšak pokoj, ktorým na mňa tento podnik zapôsobil, je dôvodom, že mu dávam body štyri.

(aktualizované 22. 02. 2002)

sivo

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606