magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Božská komédia: Sára & Jan Saudek
@ Kultúra -> Výstavy      Jul 19 2002 - 09:54 GMT
12. 7. – 9. 9. 2002

Východoslovenská galéria, expozícia na Hlavnej ulici č. 27

Po deviatich rokoch majú Košice možnosť opäť prežiť významnú udalosť v oblasti svetovej výtvarnej fotografie – výstavy Sáry a Jana Saudkovcov.

Výstavu na Slovensko priniesli Galéria Michalský dvor a Galéria Velvet z Prievidze. Asi dve tretiny z výstavy tvoria známe publikované diela, ostatné boli dosiaľ nepublikované.

K výstave sú pripravené tri druhy posterov v limitovanom množstve /Deep devotion, New York – New York, Tango/, podpísaných Janom Saudkom.

Jan Saudek je fotograf s úžasným výtvarným cítením. Sám tvrdí, že fotografia poskytuje priestor, kde je dovolené všetko. A to mu vyhovuje, posúva jeho tvorbu do neopakovateľných, i keď podľa niektorých puritánov do kontroverzných rozmerov.

Ako Jan Saudek fotografuje, tak aj žije. Dôkazom toho je aj jedna z jeho odpovedí na otázku, ako sa má:
„Připouštím, že skvěle. Jsem zdráv, nejsem chud, mám rozkošnou přítelkyni číslo 1., 2., 3., 4., 5., 6., mám několik bytů… Mám veškeré důvody bezezbytku proto, abych byl šťasten. Že osobně nejsem šťasten, to už je jiná věc, ale mám veškeré důvody proto, abych byl velmi, velmi, velmi šťasten.
Šťasten nejsem. Teď třeba je mi dobře, když vypiji několik lahví vína, tak jsem velmi šťasten, ale to zase létám bez obuvi, takže jsem poněkud nepřístupný pro masmédia, jako je třeba Svět Namodro…
Mám okamžiky, kdy jsem velmi šťasten a mám dojem, že pocit štěstí se velmi podobá orgasmu, který je samozřejmě závratně krásný, ale bohužel zapomenutelný, ale není možno ho prodlužovat. Okamžik štěstí prostě, stejně jako klimax, netrvá příliš dlouho. Ale mám jej občas a jsem šťasten.“   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606