magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na košickom castingu SuperStar II zatiaľ druhú Koščovú neobjavili
@ Kultúra -> Podujatia      Sep 16 2005 - 11:50 GMT
Košice 16. septembra (TASR) - V prvom košickom regionálnom castingu programu STV Slovensko hľadá SuperStar porota zatiaľ neobjavila druhú "gaučaňu", ako to bolo v prípade prvej slovenskej superstar Prešovčanky Katky Koščovej.

"Nemáme za sebou ešte celý casting a zatiaľ mi to pripadá celé trošku mierumilovnejšie a na trošku slabšej úrovni," uviedol dnes na tlačovej konferencii predseda poroty Laco Lučenič. To však podľa neho neznamená, že celý casting bude taký a všetko sa ešte môže zmeniť. Lučeničov "mierny optimizmus" potvrdil aj spevák Paľo Habera, známy z prvého kola súťaže radikálnym a nekompromisným hodnotením adeptov. "Potrebujeme nájsť v Košiciach aspoň dvoch ľudí, ktorí vedia dobre spievať, a to sa ukáže až v divadle v Bratislave, kde sa môžu prejaviť v ďalších úlohách. Habera privítal novú tvár v porote - herečku a muzikálovú speváčku Janu Hubinskú, ktorá podľa jeho názoru priniesla do ich zoskupenia veľa odborných názorov. "Mám pocit, že ideme všetci štyria po jednej ceste, ktorá nie je ani konfrontačná, ale ani zbytočne nehladkáme niekoho, kto si to nezaslúži," povedal Habera.

Pre Hubinskú je úloha porotkyne v SuperStar novou a príjemnou skúsenosťou. Podľa nej na košický casting prišlo veľa ľudí, o ktorých nevie, prečo sa prihlásili. "Každý má na to právo, ale šokuje ma, ak niekto, kto nevie spievať, sa dokáže postaviť pod logo SuperStar," dodala herečka.

Porotca Julo Viršík očakáva, že po prvom ročníku SuperStar už adepti vedia, čo od poroty môžu očakávať a "keď si niekto zjavne pomýlil dvere, tak dostane, čo si pýta".

Nie všetci účastníci castingu, ktorí v Košiciach nepostúpili, videli príčinu vo svojom speve. Osemnásťročná Gabriela Stanková z Rožňavy bola presvedčená, že nevyhovela hlavne kvôli punkerskému imidžu. "Povedali mi, že nepostupujem, lebo som punkerka a bola by som skôr vhodná do takejto kapely," povedala so smútkom v očiach Gabriela.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606