magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Výstava Rybárstvo - oddych sa uskutoční 1. až 3. apríla v Košiciach
@ Obchod -> Výstavy      Mar 31 2005 - 01:36 GMT
Košice (TASR) - Spolu 30 vystavovateľov - výrobcov, distribútorov a obchodníkov zo Slovenska, Čiech a Maďarska - sa predstaví na 2. ročníku medzinárodnej kontraktačno-predajnej výstavy Rybárstvo - oddych, ktorá sa uskutoční 1. až 3. apríla v košickom Dome techniky. Po vlaňajšom úspešnom premiérovom ročníku ju pripravili v spolupráci so Slovenským rybárskym zväzom a magazínom športových rybárov Slovenský rybár. Na tlačovej konferencii o tom informovali organizátori výstavy.

Cieľom podujatia je poskytnúť návštevníkom čo najucelenejší prehľad o vývoji rybárskych technológií a techník. Na východnom Slovensku doteraz takto úzko špecializovaná výstava chýbala, o čom svedčí aj množstvo návštevníkov, ktorí ju vlani navštívili. Bolo ich vyše 4 000 a organizátori tento rok očakávajú ešte väčší počet. Cieľovou skupinou návštevníkov sú rybári, predajcovia a distributéri výrobkov spojených bezprostredne s rybolovom či potenciálni záujemcovia o rybolov a ichtyológiu (vedu o rybách). Prvé aprílové dni na organizovanie nevybrali náhodne - Rybárska pstruhová sezóna začína 16. apríla a sezóna na kaprovité ryby 1. júna.

Podľa organizátorov v súčasnosti na Slovensku chýbajú výrobcovia navijakov, rybárskych prútov či iného náčinia. Vystavené rybárske náradie bude teda predovšetkým z Holandska, Belgicka, Francúzska, Anglicka, Českej republiky, Talianska, Nemecka, Rakúska a iných krajín. Slovenskí výrobcovia sa predstavia doplnkovým tovarom, ako sú napríklad návnady.

Sprievodnými akciami na výstave budú autogramiády a vystúpenia skvelého "sumčiara" z Čiech Jakuba Vágnera i vášnivého rybára - populárneho slovenského herca Ivana Vojteka.

Celkovo je na Slovensku registrovaných asi 120 000 rybárov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606