magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

SOBOTA v športe /basketbal, vodné pólo, hádzaná, rýchlokorčuľovanie/
@ Aktuálne -> Šport      Dec 20 2004 - 02:25 GMT
Basketbal: Cassovia Košice - Delta I.C.P. Košice 54:86 v 12.kole extraligy žien

CBK Cassovia Košice - Delta I.C.P. Košice 54:86 (22:44)
Najviac bodov: Serbáková 21, Petríková 12 - Smithová 19, Frniaková a Slaughterová po 15, 1000 divákov.

***

Basketbal: AC Spišská Nová Ves - Baník Handlová 74:58 v 12.kole extraligy mužov

AC LB Spišská Nová Ves - Baník Handlová 74:58 (35:25)

Najviac bodov: Kragič 21, Myrda 12, Novotný 10, La Rosa 10 - Barišič 20, Golian 16, Štefánik 9. 900 divákov.

***

Basketbal: Slávia TU Košice - Inter Bratislava 84:78 v 12. kole extraligy mužov

Bratislava 18. decembra (TASR) - V extralige basketbalistov odohrali v sobotu tri stretnutua 12. kola. V piatkovej predohrávke prehral domáci BK Levice s Chemosvitom Svit 53:71. Stretnutie MBK Rieker Komárno - Váhostav-SK Žilina je na programe v nedeľu.

Slávia TU Košice - Inter Bratislava 84:78 (41:38)

Najviac bodov: Bučák 19, Svitek 15, Mišinský 12 - Petrovič 14, Pandula 13, Opatovský 12, 1000 divákov.


***

Vodné pólo: ŠKP Košice - KVP Komárno 15:4 v 2. kole I. ligy mužov

ŠKP Košice - KVP Komárno 15:4 (5:2, 4:0, 2:0, 4:2)

Najviac gólov: Vidumanský, Grutka a Kolárik po 3 - Mišovič 2

50 divákov

***

Vodné pólo: Slávia ATU Košice - Slávia UK Bratislava 2:12 v 2.kole I.ligy mužov

Košice 18. decembra (TASR) - Prvoligová súťaž vodných polistov mala v sobotu na programe prvé štyri zápasy 2. kola.

Slávia ATU Košice - Slávia UK Bratislava 2:12 (0:1, 1:5, 0:4, 1:2)

Najviac gólov: Fabián, Kočík - Janíček a Brezina po 3, 50 divákov.

***

Hádzaná: Iuventa Michalovce - Duslo Šaľa 26:30 v semifinále Slov.pohára žien

Michalovce (TASR): Hádzanárky Dusla Šaľa vyhrali nad Iuventou Michalovce 30:26 a postúpili tak do nedeľňajšom finále Slovenského pohára, v ktorom si budú merať sily s prvoligovým ŠKP Štart Bratislava.

Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa 26:30 (15:17)

Najviac gólov: Tóthová 8/3, Dittelová 6, Haščáková 3 - Dubajová 8/2, Caltíková 5, Halásová 5/1. Rozhodcovia: Brunovský a Čanda, 7m hody: 5/3 - 4/3, vylúčené: 2:7, ČK: Hrabovská (Šaľa) za tri vylúčenia, 1000 divákov.

Obhajkyne vlaňajšieho prvensta hádzanárky zo Šale mali od úvodu hru v rukách, neustále si udržiavali dvojgólový náskok a po lepšom výkone zaslúžene zdolali domáce Michalovčanky.

***

Hádzaná: ŠKP B.Bystrica - Štart Bratislava 23:25 v semifinále SP žien

Michalovce 18. decembra (TASR) - Obrovské prekvapenie na úkor vicemajstra z Banskej Bystrice sa zrodilo v semifinále Slovenského pohára hádzanárok v Michalovciach, v ktorom Banskobystričanky nečakane podľahli prvoligovému Štartu Bratislava a z hry prekvapujúco vypadli.

ŠKP Banská Bystrica - ŠKP Štart Bratislava 23:25 (11:14)

Najviac gólov: Tobiášová 9, Bencsövá 4/4, Rumanovská 3 - Vachová 11, Obenrauchová 5/1, Cicmanová 2. Rozhodcovia: Kavulič a Sivák, 7m hody: 5/4 - 4/3, vylúčené: 3:6, 300 divákov.

Samotné stretnutie sa od začiatku nieslo v réžii oduševnene hrajúcich hráčok Štartu, ktoré svojho favorizovaného súpera nepustili ani raz počas celého priebehu do vedenia. V záverečnej dráme síce dovolili Banskobystričankám štyrikrát skóre vyrovnať, no keďže zakaždým mali strelecky navrch, tešili z nečakaného, ale zaslúženého postupu do finále.

***

Šorttrek: Na MMSR na 500 m najrýchlejší Poliak Wroblewski a Maďarka Huszárová

Spišská Nová Ves 18. decembra (TASR) - Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe pokračovali v sobotu druhým súťažným dňom pretekmi na 500 m.

Víťazom tejto kategórie medzi mužmi sa stal Poliak Tomasz Wroblewski, slovenským reprezentantom sa nedarilo, keď skončili vo štvrťfinále (10. Matúš Užák, 11. Peter Jeleň a 12. Tomáš Greschner). Medzi ženami triumfovala Maďarka Erika Huszárová, slovenská šorttrekárka Tatiana Zimová skončila piata a Renáta Karabová obsadila 14. miesto.

Sľubnými výkonmi sa prezentovali juniori, keď Miloš Vigaš obsadil tretiu a Štefan Dráb štvrtú priečku.

Výsledky - 500 m:

MUŽI: 1. Tomasz Wroblewski (Poľ.) 44,582, 2. Tamas Tutrai (Maď.) 44,980, 3. Adam Filipowics (Poľ.) 44,139... 10. 10. Matúš Užák, 11. Petr Jeleň, 12. Tomáš Greschner (všetci SR)

ŽENY: 1. Erika Huszárová (Maď.) 46,264, 2. Katalin Kristová (Rum.) 47,014, 3. Karolina Regucká (Poľ.) 47,462... 5. Tatiana Zimová, 14. Renáta Karabová (obe SR)

JUNIORI: 1. Dariusz Kulesza (Poľ.)... 3. Miloš Vigaš, 4. Štefan Dráb (obaja SR)   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606