magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ugo Rondinone (CH) – Pavol Megyesi (Sk): V I S I T
@ Kultúra -> Výstavy      Dec 10 2004 - 07:38 GMT
Múzeum Vojtecha Löfflera

2. 12. 2004 - 16. 1. 2005

Múzeum Vojtecha Löfflera vo svojej poslednej tohoročnej výstave prezentuje práce dvoch výtvarníkov. Ugo Rondinone pochádza to Švajčiarska a Pavol Megyesi zo Slovenska. Ich spoločná výstava má názov VISIT.


Ugo Rondinone je jedným z najvzrušujúcejších a najzáhadnejších umelcov svojej generácie a rozhodne ho môžeme zaradiť medzi najvplyvnejších výtvarníkov na svete za posledných 10 rokov. Jeho projekty boli vystavené na Bienále v Benátkach, Berlíne, Lyone, Melbourne a v Thaipei ako aj na početných samostatných výstavách v New Yorku, Paríži, Portugalsku a vo Videni.

Narodil sa v roku 1964 v Brunnen vo Švajčiarsku. Študoval vo Viedni. V súčasnosti žije a pracuje v New Yorku a Zürichu.

Pavol Megyesi patrí k najvýraznejším zjavom na súčasnej slovenskej výtvarnej scéne. Jeho umeleckej práci dominuje maľba, s ktorou experimentuje a posúva ju od znakových foriem zo začiatku svojej tvorby až k presahom smerom k trojrozmerným inštaláciam. Jeho diela boli vystavené v prestížnych slovenských galériách súčasného umenia ako aj v zahraničí v Nórsku, Maďarsku, Poľsku a Rumunsku.

Narodil sa v roku 1969 Košiciach. Študoval na VŠVU v Bratislave. V súčasnosti žije a pracuje v Košiciach.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606