magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Dom, o ktorom snívam
@ Obchod -> Výstavy      Nov 26 2004 - 03:20 GMT

Warning: file(/home/marek/cassovia/news/26112004/INDEX): failed to open stream: No such file or directory in /raid/cassovia/photoset.inc.php on line 25
22. 11. - 5. 12. 2004

Východoslovenská galéria

Východoslovenská galéria v spolupráci so základnými umeleckými školami a organizátormi festivalu Archfilm 2004 pripravila výstavu prác ZUŠ v Košiciach. Diela nádejných budúcich výtvarníkov vznikali na tému „Dom, o ktorom snívam“.

Vystavené práce odrážajú detské túžby i fantáziu, vo svojej hravosti a neohraničenej predstavivosti dokonca môžu inšpirovať i architektov. Dieťa nie je zaťažené univerzitným učivom o architektonických trendoch, vychádza len z vlastných pohnútok a vykresľuje ideálny stav. I keď je idealizmus ohraničený ich schopnosťami výtvarného prejavu, stačí letmý pohľad na výkresy, aby človek mohol dekódovať všetky emócie, túžby a predstavy, ktoré sa odohrávajú v duši dieťaťa pri predstave o budúcom domove.

Cieľom festivalu Archfilm je podať prehľad o súčasnom stave v oblasti architektúry, ako aj o trendoch vývoja, starostlivosti o pamiatky, spôsoboch realizácie stavieb, a to v podobe audiovizuálnych programov.

Festival si tiež kladie za úlohu formou súťaže a prezentácie podporovať tvorbu v tejto oblasti.

Kurátori výstavy: pedagógovia ZUŠ v Košiciach   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606