magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Stopy krokov
@ Kultúra -> Výstavy      May 29 2002 - 05:24 GMT
7. 5. – 23. 6. 2002

Východoslovenské múzeum, Námestie Maratóna Mieru 2

Nezisková organizácia VIART Košice vznikla v apríli 2001. Jej hlavným poslaním je rozvoj a ochrana duchovných a kultúrnych hodnôt. Toto združenie spája mladých umelcov nielen zo Slovenska, ale I z iných krajín, bez obmedzenia rôznych odvetví a horizontov kultúry. Práve táto spoločnosť vďaka ústretovosti Východoslovenského múzea usporiadala výstavu Stopy krokov. Väčšina účastníkov, ktorí sa prezentujú svojimi dielami sú študenti škôl s umeleckým zameraním, poniektorí vystavujúci po prvý krát.

Topánky, chodidlo, stopy, kroky sú ústrednou témou výstavy, spracované rôznymi technikami, prezentované svojským pohľadom každého z autorov. Mladí Francúzi – Arzu Firuz, Paul Hubert, Paul Ballereau, Nicolas Couturier, Max Boerg, Sidonie Twellier a košickej verejnosti dobre známy Bertrand Hubert sa tu predstavujú svojimi maľbami a fotografiami.

Projektu ostal verný aj Otto Hudec, študent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave so svojimi kolegami Luciou Černekovou a Miroslavom Pallom. Najpočetnejšie zastúpenie majú študenti Katedry dizajnu Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach pod vedením akad. maliara Jozefa Haščáka. Téma je vyjadrená maľbou, grafikou, objektmi.

Technikou gobelínov sa s veľkým nadšením a entuziazmom predstavili študentky Strednej združenej školy v Košiciach. Samostatne sa predstavujú Zuzana Bobrovská a Katarína Šantová maľbou, Pavol Duchyňa fotografiou, Zuzana Paľová priestorovou kompozíciou a Leonardo Popa sochou.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606