magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach otvorili prvý ročník výstavy Poľovníctvo - Lesníctvo
@ Obchod -> Výstavy      Nov 11 2004 - 08:51 GMT
Košice 11. novembra (TASR) - Spolu 30 vystavovateľov zo Slovenska, Čiech a Maďarska sa prezentuje na prvom ročníku predajno-kontraktačnej výstavy Poľovníctvo - Lesníctvo, ktorú otvorili dnes v košickom Dome techniky.

Trojdňové podujatie, nad ktorým prevzalo záštitu Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) SR, približuje poľovníctvo nielen ako súčasť ochrany prírody, ale aj ako svojráznu kultúru s vlastnou históriou, tradíciami, oblečením, kynológiou a umením. K atrakciám výstavy patria pytliacke zbrane, výstava trofejí a abnormalít, srnčej zveri, či poľovnícka izba zo začiatku 20. storočia.

Na poľovnícku legislatívu a manažment poľovníctva, chov a choroby poľovnej zveri je zameraných päť sprievodných podujatí výstavy.

Slovensko má v súčasnosti štyri milióny hektárov poľovných plôch a takmer 1 790 poľovných revírov, ktoré prechádzajú bolestivými zmenami po tom, čo sa hlásia o svoje práva vlastníci lesov. Podľa Jozefa Hlásnika z MP SR v súčasnosti nie je bezprávny stav, lebo stále platí zákon o poľovníctve z roku 1962. Legislatívna rada vlády síce už prerokovala nový návrh zákona, ale vrátila ho na doplnenie o tézy vykonávacích predpisov, o poľovníckych priestupkoch a o novom inštitúte zakotvenom v zákone - poľovníckej spoločnosti.

Podľa Hlásnika je v záujme všetkých zainteresovaných, aby sa zmluvné vzťahy vlastníkov a užívateľov čím skôr upravili, poľovníci mohli vykonávať svoje poľovné práva a starať sa o zver.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606