magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Začala výstava Rybárstvo a oddych
@ Obchod -> Výstavy      Apr 02 2004 - 05:46 GMT
EXPO-EDUC, Dom techniky ZSTVS v spolupráci so Slovenským rybárskym zväzom a magazínom športových rybárov Slovenský rybár pripravili na 2. - 4. apríla 2004 novú kontraktačno-predajnú výstavu s názvom Rybárstvo – oddych. Na Slovensku doposiaľ takto úzko špecializovaná výstava chýbala, o čom svedčí aj prvý marketingový kontakt pri skúmaní početnosti jej možných návštevníkov. Rybári organizovaní v Slovenskom rybárskom zväze. Len Slovenský rybársky zväz – mestská organizácia Košice má cca 5 600 členov, plus deti a mládež, čo je minimálne ďalších 750 záujemcov navyše. Samozrejme, výstava má vo svojej ojedinelosti viac než mestský rozmer, čo sú ďalší potencionálni návštevníci naviac. Na Slovensku je cca 120 tisíc registrovaných rybárov.

Cieľovou skupinou návštevníkov výstavy sú:
- rybári všetkého druhu: kaprovité vody, pstruhové vody, lipňové vody – tzv. muškári,
- predajcovia a distributéri výrobkov spojených bezprostredne s rybolovom,
- predajcovia a distributéri výrobkov využiteľných pri rekreácii,
- rodinní príslušníci rybárov,
- potencionálni záujemcovia o rybolov a ichtyológiu (veda o rybách).

Na ploche 1 200 štvorcových metrov sa predstavuje približne 40 vystavovateľov a spoluvystavovateľov z celého Slovenska.

Termín výstavy tiež nie je náhodný. Rybárska sezóna na pstruhové vody v tomto roku začína 16. apríla. Rybárska sezóna na kaprovité vody začína 1. júna, ale v miestne organizácie mali možnosť požiadať Ministerstvo životného prostredia SR, aby im v spádových vodách udelilo výnimku. Základná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Košice-mesto tak urobila a v jej spádových vodách začína rybárska sezóna na kaprovité ryby už 16. mája 2004.

Ako vo všetkých odvetviach, športovo-relaxačné nevynímajúc, nastáva prudký rozvoj technológií a možností ich využitia. Tento rozvoj je niekedy rýchlejší ako schopnosť prijímať informácie o všetkých novinkách. Jedným z poslaní tejto výstavy je poskytnúť jej návštevníkom čo najucelenejší prehľad o vývoji rybárskych technológií a využiť možnosti nákupov s výstavnými zľavami až do 20 percent.

V súčasnosti na Slovensku chýba výrobca navijakov, rybárskych prútov, či iného náčinia. Vystavené rybárske náradie bude predovšetkým z Holandska, Belgicka, Francúzska, Anglicka, Českej republiky, Talianska, Nemecka, rakúska a iných krajín. Slovenskí výrobcovia sa skôr predstavujú doplnkovým tovarom, ako sú napríklad návnady.

Medzi technologické novinky patria najmä farebné sonary, ktoré majú viacúčelové využitie. Okrem rybolovu pri mapovaní výskytu rýb môžu slúžiť aj v rámci ekologických a vodohospodárskych aktivít na mapovanie usadenín vodného dna.

Určitou atrakciou môžu byť signalizátory záberu na diaľkové ovládanie, ktoré referujú rybárovi stav na udici, aj keď napríklad práve čaká v rade pri vzdialenejšom stánku s pivom.

Popri rybárskom náčiní budú prezentované aj výrobky širšieho rekreačného využitia ako ležadlá, stany a podobne.

Spoluorganizátorom výstavy je Slovenský rybársky zväz, ktorý poskytne odborné poradenstvo v oblasti súčasnej legislatívy a poradí aj záujemcom, ktorí s rozhodnutím stať sa rybárom stále otáľajú.

Vstupné na výstavu je 30 Sk. V cene vstupenky je zahrnutá účasť na sprievodnom odbornom seminári, kde sa návštevníci môžu oboznámiť s históriou rybárstva na Slovensku, ako na lov sumcov, závodnou plávanou, moderným lovom kapra a využitím sonarov v praxi. Súčasťou seminára bude i videoprojekcia a ukážky rybárskych techník. (Časový rozpis prednášok a besied máte na samostatne priloženom letáku.)

Vstupenky pôjdu do žrebovania o atraktívne ceny, okrem iného aj zájazd na rybačku do Nórska.

Fakty v skratke:

Názov výstavy: Rybárstvo – oddych
Charakter podujatia: kontraktačno-predajná výstava
Ročník: prvý - premiérový
Termín: 2. - 4. apríl 2004
Čas: denne od 10,00 do 18,00 (2. 4. od 9,00 do 12,00 len pre odbornú verejnosť – kontrakty)
Vstupné: 30 Sk
Miesto konania: Dom techniky, Južná trieda 2/A
Organizátor: EXPO-EDUC - Dom techniky ZSTVS v spolupráci so Slovenským rybárskym zväzom a magazínom športových rybárov Slovenský rybár

Príbuzná linka: O rybách a rybároch   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606