magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

NÁVRAT DINOSAUROV
@ Kultúra -> Výstavy      Feb 03 2004 - 06:38 GMT
Kde: V obchodnom centre Optima
Termín: 1. 2. – minimálne do 31. 3. 2004
Čas: od 11,00 do 20,00

Výlet do druhohôr ponúka jedinečná výstava s názvom Návrat dinosaurov. Návštevník poznajúci praveké jaštery z kníh a filmov má na Slovensku po prvý krát možnosť vidieť ich trojrozmerne, v životnej veľkosti a dokonca v pohybe.

Modely jašterov žijúcich cca pred 150 – 60 miliónmi rokov sú na výstave vsadené do prirodzeného prostredia, čím sa zážitok násobí. Ich pohyby sú riadené a dopĺňané zvukovými efektmi. Vďaka kovovej kostre a možnosti riadenia pohybov počítačom i vzduchotechnikou vystavené exponáty pred návštevníkmi žujú, dýchajú, kývajú chvostom, krkom, a podobne.

Zvukové efekty vykresľujú atmosféru druhohorného pralesa, pre vyšší efekt ešte každých desať minút zaznie búrka a výbuch sopky chŕliacej lávu a dym.

Ešte skôr, ako vstúpite do pralesného prítmia miestnosti so šiestimi ostrovčekmi pravekých zverov, môžete si pozrieť úvodný animovaný dokument, ktorý návštevníkovi priblíži epochu vzniku života na Zemi a dinosaurov.

Záujem je, aspoň podľa toho čo sme videli, hlavne medzi deťmi. V týchto prvých dňoch výstavy je návštevnosť vysoká, čiastočne sa znižuje až okolo 19,00.

Po skončení pôjde výstava do Bratislavy, neskôr – od júna – bude v bratislavskej ZOO na ploche 3 hektáre otvorený aj unikátny Dinopark. Ten zvýši atraktívnosť prostredia, čo si už overili aj v českom meste Plzeň, kde sa podobný Dinopark nachádza. Skôr teda, ako dinosaury zakotvia vo všemocnej Bratislave, môžete si nevšedné zážitky vychutnať v obchodnom centre Optima.

Výstavu v Košiciach zabezpečila spoločnosť ATB Communicatons, modely vytvorila japonská firma Kamakura.

Vstupné:
- deti do 3 rokov: zdarma
- deti od 3 do 12 rokov: 40 Sk
- návštevníci nad 12 rokov: 60 Sk


sivo   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606