magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Začala výstava Salón práce - Kupujte slovenské výrobky
@ Obchod -> Výstavy      Sep 17 2003 - 06:17 GMT
V termíne 17. až 19. septembra 2003 môžete v priestoroch Domu techniky na Južnej triede navštíviť 4. ročník prezentačno-predajnej výstavy Salón Práce a Kupujte slovenské výrobky. Výstava je prístupná denne od 10,00 do 18,00 a vstupné sa neplatí.


Na výstave sa prezentuje 20 vystavovateľov, z toho 10 výrobcov, 2 obchodníci, 2 školy a 6 remeselníkov. Návštevníci budú môcť nakúpiť, alebo objednať s výstavnými zľavami dekoratívne drevené výrobky, papierové rozprávkové domčeky, drevené skladačky, dekoračné obrazy a obrazové rámy, obkladové prvky do kúpeľní a kuchyne, detskú konfekciu, nábytok z masívu, umelecko-úžitkové predmety z drôtu, dámsku konfekciu a kabáty, ponožky, okná, dvere, vyšívané výrobky, tkané koberce, spotrebný materiál k tlačiarňam a iné.

Pozvanie prijala aj Matica slovenská, ktorá v rámci svojej činnosti predstavuje aj knižné vydavateľstvá Matica Slovenská a Neografia. Z médií sa predstavuje aj časopis Slovenka.

Prostredníctvom rovnako zúčastneného zastúpenia Národného úradu práce sa môžu zamestnávatelia dozvedieť, aké majú možnosti na získanie podpory pri zamestnaní nezamestnaného. Nezamestnaní sa zasa môžu dozvedieť, akú finančnú podporu môžu získať, ak začnú pôsobiť ako živnostníci. Súčasťou prezentácie Národného úradu prácu bude i poradenská služba pre žiakov, študentov a ich rodičov, aké štúdiá je potrebné voliť, aby mali na trhu práce perspektívu.

Stredné odborné učilište stavebné a Združená stredná škola odevná a textilná prezentujú svoje študijné odbory, zároveň vystavujú výrobky školy.

Jedným z vystavovateľov je aj Konfederácia odborových zväzov. Jej právnici sú pripravení odpovedať na otázky týkajúce sa problémov Zákonníka práce. Pre verejnosť pripravili aj odborný sprievodný program na tému Novela Zákonníka práce, ktorý sa uskutoční 19. septembra v konferenčných priestoroch Domu techniky o 9,00 hod.

Pri príležitostiach veľtrhov a výstav Dom techniky ZSVTS zvyčajne usporadúva odborné semináre. Tentoraz je na tému „Súčasná platná legislatíva v oblasti štátnej kontroly vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa“. Seminár sa bude konať 18. septembra 2003 o 8,30 vo Veľkom salóniku Hotela centrum. Cieľom seminára je priblížiť živnostníkom, predajcom a podnikateľom na súčasnú platnú legislatívu. Okrem iného sa dozvedia, ako majú postupovať pri kontrole Slovenskej obchodnej inšpekcie. Odborným garantom je riaditeľ Inšpektorátu Slovenskej obchodnej inšpekcie so sídlom v Košiciach Dr. Daniel Horváth.

Hlavnou myšlienkou výstavy je heslo: Kúpu slovenských výrobkov podporujeme trh práce.

Slavomír Szabó   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606