magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Alexander Jiroušek: Od Tatier k Dunaju
@ Kultúra -> Výstavy      Aug 07 2003 - 04:28 GMT
4. 8. - 22. 8. 2003

Verejná knižnica Jána Bocatia


Snáď najznámejší košický a popredný slovenský fotograf, autor mnohých fotopublikácií, kníh a kalendárov Alexander Jiroušek vystavuje v galérii Fotoklubu NOVA vo Verejnej knižnici Jána Bocatia.


Alexander Jiroušek (1934) vyštudoval na VŠT v Košiciach. Vystriedal viacero povolaní, naposledy pôsobil vo VSŽ na útvare obchodno – technických služieb. Od roku 1976 má slobodné povolanie. Je členom ZSVU a Fotoklubu NOVA. Začiatkom 90-tych rokov založil vydavateľskú a obchodnú agentúru SAŠA.

Fotografuje už takmer 60 rokov. Okrem snáď celého Slovenska fotil aj v USA, Japonsku, Turecku, na Kaukaze, v Grécku, Španielsku, Holandsku a vo Švajčiarsku.

Jeho fotografie sú zastúpené v desiatkach kníh, z toho mnohých jeho autorských. Z množstva domácich a medzinárodných ocenení si najviac váži cenu, ktorú mu v roku 1994 udelila Európska federácia turistickej literatúry so sídlom v Ríme za knihu „Kraj pod Tatrami“.

Na výstave vo Verejnej knižnici Jána Bocatia sa prezentuje veľkoplošnými fotografiami, ktoré zachytávajú predovšetkým rozmanitosť slovenskej prírody a historické centrá miest.

sivo   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606