magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Jedenástky 2003 - šanca pre každého: Prvýkrát v Košiciach
@ Aktuálne -> Šport      Jul 11 2003 - 02:30 GMT
V sobotu 12. júla vo futbalovom areáli mestskej časti Košice - Vyšné Opátske sa prvýkrát v Košiciach uskutoční krajské kolo teraz už 5. ročníka celoslovenskej súťaže v streľbe jedenástok JEDENÁSTKY 2003 - šanca pre každého, ktoré organizujú Asociácia športu pre všetkých SR a redakcia Obecných novín. Súťažiť môže každý bez ohľadu na vek, bydlisko, pohlavie.

Najlepší dostanú pekné ceny - najvyššiu víťaz v hlavnej mužskej kategórii v hodnote 10 000,- Sk, v kategórii detí do 15 rokov a žien býva prvá cena v hodnote minimálne 1 500,- Sk (čím väčší počet účastníkov, tým vyššia hodnota ceny). Cien je, samozrejme, viac. Súťaž detí sa v sobotu vo Vyšnom Opátskom začína po 11,00 hod., mužov po 13,00 a žien po 14,00 hod. Asi pol hodinu predtým si treba kúpiť štartovné kartičky.

Pravidlá súťaže sú jednoduché, prihl8sený si musí kúpiť štartovnú kartičku (jednu, alebo viac), deti a ženy v cene 20,- Sk za jednu, muži 50,- Sk za jednu, a potom, podľa štartovného čísla kopať penaltu. Keď kopy premieňa v góly, postupuje, ak gól nedá, prišiel o príslušnú štartovnú kartičku. Súťaž má tzv. kvalifikáciu a finále. Kvalifikácia býva zvyčajne 5 kôl. Ak niekto chce postúpiť do finále, musí aspoň na jednu kartičku dať za sebou 5 gólov. Vo finále už môže ostať súťažiacemu iba jedna kartička a v každom kole má iba jeden kop. Ak dá gól postupuje, ak nie definitívne vypadáva. Postupne sa počet kopajúcich zmenšuje, až ostane víťaz.

Súťaž sa už inde osvedčila ako dobrá športová zábava pre aktívnych aj pasívnych účastníkov, padá veľa gólov, vidieť veľa krásnych brankárskych zákrokov. Na vlaňajšom 4. ročnku sa zúčastnilo celkove vyše 7000 štartujúcich a padlo vyše 7200 gólov. V doterajšej histórii najviac gólov na víťazstvo potreboval vstreliť Martin Junas v druhom ročníku v Leopoldove - 36 gólov. Najvyššia účasť na takejto súťaži bola v roku 2000 v Kálnici, takmer 1000 súťažiacich.

Tohto roku okrem sobotňajšej súťaži v Košiciach budú jedenástky v nedeľu 20. júla v Spišskej Belej a v nedeľu 27. júla v Čiernom Balogu. Na záver krajských a oblastných súťaží - v auguste - býva celoslovenské finále. V ňom vlani v Selci uspel aj Košičan Ladislav Bajus, obsadil tretie miesto. Tohto roku bude celoslovenské finále v Štrbe pod Tatrami dňa 23. augusta. Priamo do tohto finále postupuje 15 najlepších z mužskej a minimálne po 5 najlepších zo ženskej a detskej kategórie (podľa počtu účastníkov).   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606