magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na magistráte sa uskutočnilo stretnutie Priateľov košického futbalu s podnikateľmi
@ Aktuálne -> Šport      Apr 10 2002 - 06:53 GMT
Túto tlačovú správu zaslal redakcii Magistrát mesta Košice

Primátor Zdenko Trebuľa dnes pozval na stretnutie zástupcov spoločnosti Priatelia košického futbalu a predstaviteľov košických podnikateľských kruhov, aby spolu hovorili o možnostiach pomoci tomuto športu a najväčšiemu domácemu futbalovému klubu.

"Považujem za veľmi dôležité, aby sa futbal opäť stal fenoménom, ktorý spája ľudí," povedal na úvod stretnutia Zdenko Trebuľa. "Hoci vzhľadom na súčasné problémy Košíc neprichádza do úvahy, aby mesto prispelo na chod klubu finančne, snažíme sa pomôcť aspoň sprostredkovaním kontaktov s tými, ktorí prostriedky majú. Šport sa nedá robiť bez peňazí a ja by som raz bol veľmi rád v takej situácii ako primátor Žiliny Ján Slota, ktorý môže každý rok dať niekoľko desiatok miliónov na šport. Aj v Košiciach sa už našli firmy, ktoré pomohli a verím, že sa nájdu ďalšie. Ak sa podarí vytvoriť skupina priaznivcov, podarí sa zachrániť košický futbal."

Generálny riaditeľ 1. FC Košice Róbert Varga naznačil predstavy klubu, ku ktorému patrí aj 400 detí v žiackych a mládežníckych kategóriách. Tým sa 16. marca tiež začala jarná súťaž a predstavujú ďalšiu významnú finančnú položku vo fungovaní 1. FC. Výchovu futbalového dorastu považujú Priatelia košického futbalu za jednu z najdôležitejších a chcú jej venovať za pomoci rodičov patričnú vážnosť. Podľa Róberta Vargu potrebuje klub do konca tejto sezóny 13 miliónov korún na zabezpečenie fungovania všetkých zložiek. Naznačil aj možnosti budúcej transformácie spoločnosti s ručením obmedzeným na akciovú spoločnosť, v ktorej by mali jednotlivé subjekty percentuálny podiel podľa veľkosti svojho príspevku. Zdôraznil, že žiadny športový klub v Košiciach by sa nemal dostať do problémov na úkor iného. "Pred niekoľkými týždňami sa nám podarilo na poslednú chvíľu zachrániť existenciu najvyššej futbalovej súťaže v druhom najväčšom meste Slovenska. Nesmieme zaspať druhýkrát. Kvôli fenoménu zvanému futbal, ale hlavne kvôli deťom a ich rodičom, ktorí nám pomáhajú a prispievajú. V nich je budúcnosť košického futbalu," dodal Róbert Varga.

Zuzana Bobriková, hovorkyňa, 20.3.2002   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606