magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Viera Bombová: Súborné dielo
@ Kultúra -> Výstavy      Feb 13 2003 - 08:21 GMT
11. 2. – 23. 3. 2003

Východoslovenská galéria, expozícia Alžbetinej 22

Súborné dielo dámy slovenskej grafiky a ilustrácie zostavené pri príležitosti 70-ročného životného jubilea zo zbierok viacerých slovenských galérií a súkromných majetkov predstavuje voľnú grafiku, kresbu a knižné ilustrácie. Prezentovanú kolekciu dopĺňa výber z maliarskej tvorby, ktorej sa autorka venuje v posledných dvoch desaťročiach.

Viera Bombová sa narodila v roku 1932 v Buclovanoch, okr. Bardejov. V roku 1956 absolvovala VŠVU v Bratislave, odbor voľná grafika a ilustrácia u prof. Vincenta Hložníka. Žije a tvorí v Bratislave.

Dielo Viery Bombovej významne obohacuje expresívnu líniu slovenskej grafiky rozvíjanej Hložníkovými žiakmi o poetiku zdôrazňujúcu lyrické a imaginárne polohy umeleckej tvorby.

Osobitým prínosom pre slovenské výtvarné umenie je autorkina ilustrátorská činnosť, za ktorú bola viackrát ocenená na prestížnej medzinárodnej výstave Bienále ilustrácií v Bratislave.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606