magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Záhrada - Chalupa - Remeslo
@ Obchod -> Výstavy      Apr 10 2002 - 06:19 GMT

Warning: file(/home/marek/cassovia/news/05032002_2/INDEX): failed to open stream: No such file or directory in /raid/cassovia/photoset.inc.php on line 25
Dom Techniky ZSVTS otvoril 10. ročník výstavy Záhrada - potreby pre záhradkárov a 2. ročník výstavy Chalupa - Remeslo - tradičné a novodobé remeslo z nevšedného materiálu na spríjemnenie útleho prostredia našich chalúp.

Na 6. marca 2002 o 14,30 organizátori naplánovali odborný seminár Záhrada 2002 a diskusné fórum na tému nové formy pestovania ovocia a zeleniny, pestovanie izbových a balkónových kvetín.

Nájdete tu v podstate takmer všetko, čo na svoje záhradkárske a chalupárske hobby potrebujete. Od stromčekov, cez tuje, semená kvetov a náradie až po bonsaje, strechy a drevené nástroje. Celkovo 50 vystavovateľov.

Z mimovládnych organizácií tu nájdete Spoločnosť priateľov Zeme, ktorá ponúka bezplatné poradenstvo pre kompostovanie a bezplatnú pomoc pri zhotovovaní kompostovísk.

O priblíženie podujatia sme požiadali jednu z jej manažérov Ing. Gabrielu Oroszovú:

"Tieto výstavy sú určené predovšetkým pre verejnosť - chalupárov, záhradkárov a záujemcov o slovenské remeslo. Tvoria jeden celok, pretože aj remeslá sú prezentované tie, ktoré súvisia s prírodnými materiálmi, prípadne s ich využitím v chalupách.

Návštevník tu nájde množstvo rôznych vhodných sadeníc, izbové kvetiny, okrasné kvetiny a kríky, prípravky ako hnojivá a podobne. Nájdete tu aj med, medovinu, alebo náradie a pomôcky pre záhradu. V rámci remesiel sú tu drevené výrobky, rovnako ručnú drôtenú prácu, dominuje klasický materiál.

Zaujímavo vyzerá ponuka škôl. Tie sa v súčasnosti musia správať trhovo a o ich prácu je vzhľadom aj na cenovú ponuku veľký záujem. Napríklad SOU Stavebné z Kukučínovej ulice ponúka klampiarske práce, zhotovenie striech, ďalej SOU Stavebné Ostrovského 1, ktoré ponúka zhotovenie plotov, ale aj výrobu drevených hračiek.

Výstava je predajná, množstvo ponúkaného tovaru si je možné zakúpiť na mieste, prípadne si tovar a služby objednať."

Miesto konania: Dom techniky, Južná trieda 2
Termín: 5. - 8. 3. 2002
Otvorené: denne od 10,00 do 18,00
Vstupné: 10 Sk, vstupenky sú zlosovateľné, každý deň o 15,30 je možnosť získať hodnotné ceny

5. 3. 2002
Slavomír Szabó   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606