magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Basketbalový maratón na UPJŠ v Košiciach
@ Aktuálne -> Šport      Apr 04 2016 - 08:09 GMT

V piatok 1. apríla 2016 sa v priestoroch telocvične T3, T4 na Medickej ulici 6 v Košiciach uskutočnila 24 hodinovka v basketbale, ktorú organizovala Študentská rada Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach. Prvýkrát sa táto akcia konala pod záštitou Európskeho mesta športu Košice.

Basketbalový maratón slávnostne otvoril primátor mesta Košice MUDr. Richard Raši, PhD. MPH, rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc., dekan PF UPJŠ v Košiciach doc. RNDr. Gabriel Semanišin, PhD. a doc. PhDr. Ivan Šulc, CSc.

Teší ma, že si študenti našej univerzity v piatok večer našli čas a zapojili sa do basketbalového maratónu. Som rád, že aj takýmto spôsobom môžeme podporiť Európske mesto športu a pevne verím, že takýchto študentských aktivít bude oveľa viac“, komentoval rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc.

V poradí na dvadsiatej štvrtej 24 hodinovke sa zúčastnilo 5 tímov. Slávnostné vyhodenie prvej lopty pripadlo primátorovi mesta Košice MUDr. Richardovi Rašimu, PhD. MPH a rektorovi UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavlovi Sovákovi, CSc. Všetky tímy predviedli kvalitne odohraté zápasy.

Som veľmi rada, že som túto akciu mohla organizovať a spolupracovať s toľkými ľuďmi na niečom tak dobrom ako je šport, pri ktorom nejde len o podanie najlepšieho výkonu za účelom výhry, ale hlavne o utužovanie kolektívu, vzájomnú spoluprácu a obetovanie sa jeden pre druhého. Verím, že ďalší ročník prebehne ešte lepšie ako tento, s väčšou účasťou hráčov, aby sme boli všetci spokojnejší ešte viac ako sme teraz. Tešíme sa na vašu účasť“, uviedla Júlia Hudáková, podpredsedníčka ŠR PF UPJŠ v Košiciach.

 

Mgr. Mária Hrehová, PhD

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606