magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Unikátna výstava Spieltrieb aj v Košiciach
@ Kultúra -> Výstavy      Sep 02 2015 - 06:16 GMT

Hra ako kultúrny a umelecký fenomén? Kreatívne zdieľanie dobrodružstva a zážitku z hry prináša v týchto dňoch unikátna výstava s názvom Spieltrieb. Goetheho inštitút v spolupráci s košickou DIG gallery predstaví slovenskému publiku diela známej umeleckej dvojice Volker Morawe a Tilman Reiff v rámci ich medzinárodnej putovnej výstavy. Kolekciu interaktívnych hier a objektov videlo už tisíce divákov z viacerých európskych miest ako Krakov, Budapešť alebo Vilnius. Podnázov výstavy No pain no game je podľa slov umeleckého riaditeľa DIG gallery Richarda Kittu „užitočnou slovnou hračkou a naznačuje, že sa diváci nebudú nudiť. Práve naopak – čaká ich vtip a interaktivita, no popri tom aj nenápadná umelecká reflexia rôznych civilizačných neduhov.“ Goetheho inštitút vás pozýva na vernisáž tejto výstavy, ktorá sa uskutoční už vo štvrtok 3. septembra o 18:00 hod. v priestoroch DIG gallery na Strojárenskej 3, v Košiciach.

Výstava Spieltrieb potrvá do 3. októbra 2015 a bude sprístupnená v pracovných dňoch od 12:00 do 18:00 hod. Zároveň si organizátori podujatia pre vás pripravili aj špeciálny program v podobe derniéry výstavy, ktorá sa uskutoční počas košickej Bielej noci a bude spojená s multimediálnou prezentáciou originálnej publikácie ENTER. Táto vznikla v spolupráci Goethe inštitútu a košického vydavateľstva Dive Buki a je venovaná súčasnému nemeckému umeniu.

 
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606