magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Začala výstava TOUR 2003
@ Obchod -> Výstavy      Jan 22 2003 - 07:47 GMT

Warning: file(/home/marek/cassovia/news/22012003/INDEX): failed to open stream: No such file or directory in /raid/cassovia/photoset.inc.php on line 25
Spoločnosť Dom techniky ZSVTS usporiadal vo svojom sídle na Južnej triede výstavu s názvom TOUR 2003 – výstava cestovného ruchu, turistiky a poistného trhu. V rámci výstav usporiadaných týmto organizátorom ide o najväčšie podujatie v roku, ktoré vlani navštívilo vyše 13 tisíc záujemcov.


Už deviaty ročník tohoto podujatia sa koná v termíne 22. – 24. januára, tentoraz na výstavnej ploche 1 200 štvorcových metrov. Na výstavu sa prihlásilo 56 priamych vystavovateľov. Okrem cestovných kancelárií, ktoré prezentujú svoje ponuky na zahraničné a domáce dovolenky, sú tu aj expozície cestovných kancelárií a národných turistických agentúr z Tuniska, Grécka, Rakúska a Slovenska. Prezentuje sa tu aj mesto Košice a Košický samosprávny kraj, ktorým ide predovšetkým o propagáciu turistického ruchu v našom regióne.

V tejto oblasti vznikla už aj prvá perlička, ktorou je regionálne združenie pre turistický rozvoj Košíc a okolia. Ide o spoločnosť, ktorú tvoria predovšetkým domáci podnikatelia v oblasti cestovného ruchu a ich cieľom je prezentovať tento región tak, aby bol navštevovanejší. Ich prvou aktivitou je vydanie turistického informačného poradcu Košice a okolie. Knižka obsahuje všetky informácie, ktoré sú potrebné z hľadiska návštevníka mesta a priľahlého regiónu. Od opisu histórie a turistických zaujímavostí, až po možnosti ubytovania a kontaktov napríklad na zubárov. Sprievodca bol vydaný dvojjazyčne – v slovenčine a angličtine. Má byť dostupný v predaji na recepciách košických hotelov, ale aj v novinových stánkoch. Okrem toho má byť predávaný v rámci propagácie cestovného ruchu aj v zahraničí.

Celkom zaujímavo vyznela informácia jedného z iniciátorov vzniku tejto knižky – Jána Zbojeka, že o pomoc požiadali Ministerstvo hospodárstva SR. To má možnosť takéto projekty v rámci rozvoja regiónu finančne podporiť. Odpoveď z ministerstva bola údajne taká, že im dajú 50 percent nákladov na vydanie knihy, ale s tým, že 70 percent nákladu odovzdajú ministerstvu hospodárstva!

Už na otvorení výstavy sa priestory zaplnili návštevníkmi. Mnohé cestovné kancelárie tu totiž ponúkajú výstavné zľavy z objednaných zájazdov, podľa našich postrehov od 8 do 15 percent. Mnohí ľudia odtiaľ odchádzali s niekoľkými kilogramami katalógov v podpaží…

Výstava je prístupná od 10,00 do 18,00 a 10 korunové vstupenky sú zlosovateľné s možnosťou výhry zájazdu. Súčasťou akcie je aj odborný seminár s názvom Podpora a rozvoj regionálnej propagácie cestovného ruchu vo východoslovenskom regióne. Koná sa vo štvrtok 23. januára so začiatkom o 8,30 a je určený predovšetkým ľuďom, ktorí podnikajú v oblasti vidieckeho turizmu a agroturizmu.

sivo   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606