magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Festival starého umenia a histórie Abova
@ Kultúra -> Podujatia      Sep 23 2014 - 03:52 GMT

V obci Svinica (okres Košice – okolie) sa 28. septembra 2014 v NKP románsko–gotickom kostole z 12. storočia uskutoční 23. ročník podujatia „Festival starého umenia a histórie Abova“. Podujatie organizačne pripravilo Kultúrne centrum Abova, ktoré je kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja, v spolupráci s obcou Svinica, podporené je MK SR a KSK.

Podujatie je určené pre širokú verejnosť. V kultúrnom programe so začiatkom o 15.00 hod. zaznejú vokálne a vokálno-inštrumentálne skladby starej hudby, duchovné piesne, duchovné slovo.

V programe účinkujú: Vokálne teleso VOCES GREGORIANAE CASSOVIENSES, ktorého umeleckým vedúcim je Ján Veľbacký, Barbara ĎUBEKOVÁ – spev a Juraj LIBERA – akordeón, ŽSS ABOVČANKA zo Svinice,  farár Mgr. Miroslav Varga. Súčasťou festivalu je výstava kreslených zvoníc Štefana PÉREŠA z Ďurkova. Vstup na podujatie je voľný. Festivalu predchádza sprievodné podujatie v dňoch 23. – 24. septembra 2014 „Putovanie dejinami regiónu“ pre vybrané ZŠ v regióne.

KCA v Bidovciach a Obec Svinica Vás srdečne pozývajú na Festival starého umenia a histórie Abova.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606