magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

DARGOVSKÁ RUŽA
@ Kultúra -> Podujatia      May 12 2014 - 06:02 GMT

Kultúrne centrum Abova v Bidovciach, ktoré je kultúrnym zariadením KSK, a obec Svinica usporiadajú v sobotu a nedeľu 17. – 18. mája 2014 v Kultúrnom dome vo Svinici XXXXIV. ročník súťažnej prehliadky v speve ľudových piesní okresu Košice – okolie DARGOVSKÁ RUŽA.

Na súťažnej prehliadke sa zúčastnia ženské a mužské spevácke skupiny, spevácke duá, sólisti speváci/speváčky a detskí speváci. Účinkujúcich bude sprevádzať Ľudová hudba Borievka. Súťaž bude prebiehať počas dvoch dní v Kultúrnom dome vo Svinici: v sobotu o 14.30 sa predstavia skupiny, ktoré sa umiestnili v roku 2013 v striebornom a bronzovom pásme. Skupiny zaradené v roku 2013 do zlatého pásma sa spolu so sólistami a detskými spevákmi predstavia v nedeľu o 13.30.

Výkony kolektívov a jednotlivcov bude hodnotiť odborná porota vymenovaná riaditeľkou Kultúrneho centra Abova v Bidovciach, ktoré je hlavným usporiadateľom a odborným garantom prehliadky. Vyhlásenie celkových výsledkov súťaže bude po jej ukončení v nedeľu 18. mája 2014.

Nad tohtoročným podujatím prevzala záštitu pani europoslankyňa Mgr. Monika Smolková. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606