magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Festival Zimomravenie na Hlavnej
@ Kultúra -> Podujatia      Mar 08 2014 - 05:41 GMT

V sobotu 8. marca 2014 sa uskutoční prvý ročník rodinného rozprávkového festivalu Zimomravenie. Festival bude prebiehať vo veľkej časti centra Košíc a bude určený najmä pre rodiny, ktoré chcú stráviť príjemný deň pri zmysluplných aktivitách. Prostredníctvom festivalu budú mať možnosť interaktívnou formou spoznať mesto, zabaviť sa a načerpať inšpiráciu pre trávenie voľného času.

Festival odštartuje o 9.30 hod. otváracím ceremoniálom na Dolnej bráne. Festival otvorí kráľ Zimomrav, ktorý bude nad celým festivalom bdieť. Spolu so svojimi pomocníkmi absolvuje sprievod do Historickej radnice, kde bude na deti čakať osemhodinový nepretržitý program zložený z vystúpení detských divadielok, kúzelníkov, detskej diskotéky a záverečného ceremoniálu. V priestoroch radnice a jej nádvoria budú pre účastníkov pripravené zábavné atrakcie, maľovanie na tvár, workshopy, tvorivé dielne, čajovňa a ďalšie aktivity.


Veľmi zaujímavou aktivitou festivalu bude určite dobrodružná hra, ktorá bude prebiehať na ôsmych stanovištiach umiestnených v priestoroch Hlavnej ulice. V rámci nej rozprávkové bytosti vyskúšajú vedomosti, zručnosti, talent i šikovnosť súťažiacich rodín.

Počas celého dňa budú prebiehať interaktívne prehliadky a rôzne sprievodné aktivity vo vybraných expozíciách Východoslovenského múzea, Slovenského technického múzea, Verejnej knižnice Jána Bocatia a v SteelParku. Aktivity budú prebiehať tiež v Štátnom divadle Košice, na Hrnčiarskej ulici, v pobočke Knižnice pre mládež Mesta Košice LitPark v Kulturparku a na Hlavnej 68 bude mať svoje aktivity pripravené Rodinné centrum Stonožka a ďalšie subjekty.

V priestoroch Hlavnej ulice bude počas dňa pripravených množstvo ďalších aktivít ako výstava veteránov, ukážky prvej pomoci, výtvarný detský plenér a mnoho ďalších. Na účastníkov festivalu ako bonus čakajú kupóny na zľavy v reštauráciách, obchodoch a ďalších prevádzkach.

Presnejšie informácie o programe a organizačnom zabezpečení je možné nájsť na www.zimomravenie.sk.
Organizátorom festivalu je agentúra Tramtaria Slovakia, s.r.o. a spoluorganizátorom Mesto Košice.
Záštitu nad podujatím prevzal primátor Mesta Košice Richard Raši.

„Festival vytvára možnosť pre rodiny stráviť deň spoločne pri aktivitách ktoré ich zabavia a zároveň niečo nové naučia. Festival v Košiciach vznikol po vzore mesta Banská Štiavnica, kde Zimomravenie prebieha už niekoľko rokov v úžasnej spontánnej a priateľskej atmosfére. Veríme, že aj napriek tomu že v Košiciach ide o nový formát podujatia, všetci ktorí prídu strávia príjemný deň a budú odchádzať spokojní“ uviedol Róbert Schwarcz z usporiadateľskej agentúry Tramtaria Slovakia, s.r.o.

O programe tu :http://www.zimomravenie.sk/docs/bulletin.pdf
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606