magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Detská železnica vypraví strašidelné vlaky
@ Kultúra -> Podujatia      Oct 30 2013 - 05:18 GMT

Netradičná tekvicová výzdoba, sviečky, divadlo, masky, hry a horúci čaj nebudú chýbať 2. novembra na Tekvicovej sobote na Košickej detskej historickej železnici. Návštevníkov čaká deň plný strašidiel a strašidelné jazdy. V nedeľu, 3. novembra sa Detská železnica oficiálne rozlúči s tohtoročnou sezónou.

Cestujúci sa nemusia báť. Čermeľské strašidlá sú skôr zábavné ako strašidelné a starších i mladších pobavia svojimi veselými historkami. Návštevníkov odprevadia do Strašidlova (Alpinka), kde si spoločne s nimi môžu jednoducho vyrobiť svoje vlastné halloweenske masky,“ prezradila časť z pripravovaného programu Zuzana Dovičáková z divadla Neon.

„Strašidelný“ vlak odíde zo stanice Čermeľ v sobotu o 11:15, 13:15 a 15:15. Zo „Strašidlova“ (z Alpinky) sa môžete vrátiť o 12:00, 14:00 a o16:00. Stanice v Čermeli i na Alpinke budú vyzdobené tekvicami a sviečkami. O výzdobu sa v tomto roku postarala medzinárodná škola QSI International School of Košice. „Spoločne sme s deťmi vyrobili tradičné halloweenske tekvice a ďalšie kulisy a sme zvedaví ako to bude na stanici Detskej železnice vyzerať,“ povedala Veronika Ventura, učiteľka z QSI. Pre všetkých, ktorí sa v ten deň odvážia a na Detskú železnicu prídu v maske, je pripravený horúci čaj. Deti sa zabavia pri divadielku, maľovaní masiek a športových hrách.

V nedeľu, 3. novembra  sa Detská železnica oficiálne rozlúči s tohtoročnou sezónou. „Všetky deti od 3 do 15 rokov odvezieme v tento deň bezplatne o 11:15, 13:15 a 15:15 zo stanice Čermeľ. Takto by sme sa im chceli poďakovať za priazeň v tomto roku. Pre všetky poslušné deti sme ešte na sklonku roka, 7. decembra, pripravili ešte jedno prekvapenie, zavíta k nám Sv. Mikuláš. Verím, že naši skalní fanúšikovia si nenechajú ujsť ani jazdu zasneženou zimnou krajinou,“ pozýva riaditeľ Detskej železnice Ľubomír Lehotský.

Najstaršia parná lokomotíva Katka je už  na zimnom odpočinku. „V sobotu, 26.10., sme ju previezli do košického depa, kde pod strechou a v teple prečká celú zimu až do začiatku novej sezóny. O prepravu na Detskej železnici sa preto postarajú motorové lokomotívy Janka a Danka. Novinkou je zrekonštruovaný krytý vagón,“ dodal Ľ. Lehotský.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606