magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Začali výstavy TOUR 2002 a Relax-zdravie-krása 2002
@ Obchod -> Výstavy      Apr 10 2002 - 05:41 GMT
Termín konania výstav: 23. - 25. 1. 2002
Miesto konania výstav: DOM Techniky ZSVTS, Južná Trieda 2

Už 8. ročník výstavy TOUR 2002 sprístupnili na poschodí Domu techniky Košice, pričom svojim rozsahom a atraktívnosťou ju možno zaradiť medzi najväčšie ťaháky v rámci výstavných aktivít spomínaného usporiadateľa.

Na ploche 800 štvorcových metrov tu nájdete potrebný servis pre záverečné rozhodnutie, kde strávite svoju dovolenku. O bližšie informácie sme požiadali hovorcu výstavy Vladimíra Mezenceva:

"Táto výstava má mnoho NAJ. Je to prvá výstava, ktorou sa začína výstavná sezóna v Košiciach v roku 2002. Je to jedno z mála podujatí, kde sa za výstavu v Dome techniky platí vstupné, každoročne sa predá okolo 12 tisíc lístkov.

Návštevník tu nájde 70 vystavovateľov, ktorí zastupujú 120 firiem. Tieto spoločnosti zastupujú také turisticky atraktívne štáty ako Chorvátsko, Tunis, Taliansko, Maďarsko, Grécko, Egypt a podobne.

Nie je to len komerčná výstava z hľadiska ponuky cestovných produktov, ale aj kontraktačná. Cestovné kancelárie tu medzi sebou uzatvárajú rôzne kontrakty o vzájomnej ponuke turistických zájazdov. Výstava je však zameraná aj na klientelu cestovných kancelárií, ktorí sa dotiaľ domov vracajú s taškami plnými prospektov, aby si mohli v pokoji vybrať zájazd podľa svojich predstáv. Pokiaľ má zákazník záujem objednať si zájazd priamo namieste, môže tak urobiť ihneď, pričom nemusí obehávať všetky cestovné kancelárie, iba si ich ponuky porovná tu na výstave.

Sú tu aj rozličné výhody. Napríklad človek, ktorý si kúpi zájazd v cestovnej kancelárii Trgoturs, je automaticky zlosovateľný v apríli, pričom má možnosť vyhrať nové auto značky FIAT. Niektoré cestovné kancelárie tu zasa ponúkajú až 12 percentnú zľavu na letecké zájazdy, čo je naozaj veľká úspora pre klienta.

Životná úroveň v najlepšom prípade stagnuje, skôr klesá, ale košické cestovné kancelárie vlani vypredali skoro všetky zájazdy. Ľudia sa možno naučili tak ako niektoré iné národy, že je dobre sa hoc i uskromniť, ale dopriať si dovolenku, ktorá im umožní skutočnú regeneráciu síl."

Súčasťou tohto podujatia je návšteva cestovateľa Františka Keleho, ktorý prešiel vyše sto krajín sveta a vystúpil na 600 štítov. Autogramiáda a beseda s ním je naplánovaná na dnes - 23. 1. 2002 o 17,30.

Počas konania výstavy bude prebiehať špecializovaný seminár o zákonoch v oblasti cestovného ruchu. Po minuloročných zlých skúsenostiach musí byť každý klient poistený cestovnou kanceláriou.

Špecifické expozície tu má napríklad Olympijský klub Košice, Karpatský euroregión, Okres Košice - okolie a podobne.

Druhou výstavou, ktorá sa koná v rovnakom termíne je 3. ročník Relax-zdravie-krása. Výstava je na ploche 150 štvorcových metrov a je zameraná na fitness zariadenia, kozmetiku, masážne prístroje a podobne. Je tu 15 vystavovateľov, jej súčasťou sú módne prehliadky.

Slavomír Szabó   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606