magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Multižánrový festival BAZZART
@ Kultúra -> Podujatia      Sep 06 2013 - 03:59 GMT

Už po tretí krát ožije mesto Košice súčasným umením, dizajnom a módou. Prvý septembrový týždeň (2. - 8. september) zlukratívni okolie Dolnej brány prestížny dizajn zo Slovenska, Talianska, Poľska, Českej republiky a Švédska.

Počas celého týždňa bude pre návštevníkov festivalu vytvorených päť zón; DESIGN AND FASHION WEEK, kde budú inštalované najhorúcejšie dizajnérske kúsky nábytku, svietidiel, skla, porcelánu i súčasného šperku, ako aj večerné bloky módnych prehliadok, módne performance a fashion show room–y.

Špecialitou košického fashion weeku bude okrem magických priestorov židovskej synagógy na Zvonárskej ulici, nepochybne na „mieru šité“ fashion performance, ktorá okrem vizuálnej prezentácie odevov nazrie aj do histórie módy a koncepčne oživí historické postavy v štylizovanom odeve Madame Pompadour a Anny Kareninovej. Výnimočným hosťom DESIGN WEEKu bude svetovo renomovaný taliansky dizajnér Matteo Zorzenonni, ktorý v rámci workshopu v spolupráci so študentami fakulty umení TUKE a VŠVU vytvorí trvalú inštaláciu zasadenú do verejného priestoru.

V rámci EDU ZONE sa predstavia programovo zaujímavé univerzity ako Univerzita Tomáša Baťu zo Zlína s ateliérom dizajnu obuvi, Univerzita zo Sardínie zameraná na architektúru a dizajn,VŠVU s ateliérom skla, Technická univerzita s ateliérom produkt dizajnu ako aj Prešovská univerzita s inštitútom Estetiky.

Spestrením festivalu bude hudobná zóna MUSIC ZONE, kde odznejú Pictureplane z New Yorku a české Palermo. Vizuálnu stránku posilní a zmysly nabudí ART ZONE plná inštalácií, fotografií a performancií podporená animáciou. V ART zone sa predstavia napr. Kata Mach, Andras Csefalvay, Peter Barenyi, AE (Boris Sirka) a ďalší... Originálne vecičky slovenských hand-made výrobcov nájdete pod strechou DIZAJN MARKETU (6. - 8. september), ktoré budú prudko predajné a nositeľné.

Nezabudli sme ani na najmenších návštevníkov festivalu, pre ktorých sme pripravili tzv. KID LAB zónu. V rámci aktivít smerovaných k detskému divákovi, medzi najzaujímavejšie patrí vytvorenie nadrozmerného objektu v tvare syra, balóny a kúzla, ako aj kreatívne dielne a workshopy.

Multižánrový festival BAZZART bude slávnostne otvorený a širokej verejnosti sprístupnený 2. septembra o 18:00 v Archeologickom komplexe na Dolnej bráne.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606